ضمانت نامه شرکت های دانش بنیان

تسهیلات دانش بنیان

به طور معمول کارفرمایان به ویژه کارفرمایان بزرگ یا دولتی برای شرکت در مناقصه یا مزایده، عقد قرارداد و پیش پرداخت پیمانکاران، ضمانت نامه مطالبه می‌ کنند. ضمانت نامه سندی است که نهاد مالی به نفع کارفرما صادر می کند و انجام تعهدات را از سوی پیمانکار به صورت مالی تضمین می کند. صندوق نوآوری و شکوفایی در این راستا خدمات صدور ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان را ارائه می کند که میزان ضمانت نامه های صادر شده از سوی صندوق نوآوری برای شرکت های دانش‌ بنیان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته صعودی بوده است.

نتایج بررسی تعداد شرکت های دانش بنیان اخذکننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در هشت ماهه اول سال جاری نشان می دهد که 670 فقره ضمانت نامه به مبلغ بیش از 1000 میلیارد تومان صادر شده که این میزان منجر به فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان محصول دانش بنیان شده است.

بر اساس این گزارش، صندوق نوآوری و شکوفایی در توافقاتی که با بانک ها داشته است تا 50 درصد از ودیعه نقدی را به جای شرکت های دانش بنیان تامین می کند؛ به این ترتیب اگر قرار است شرکت در ازای 10 درصد سپرده نقدی، ضمانت نامه دریافت کند، کافی است که پنج درصد آن را پرداخت کرده و باقیمانده آن را صندوق تقبل خواهد کرد. همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته طبق همین توافقات، تخفیف 30 درصدی را به نفع شرکت ها در کارمزد صدور ضمانت نامه به دست آورد تا هزینه صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان ارزان تر باشد.

ضمانت نامه

آمار صدور ضمانت نامه

هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی صدور ضمانت نامه پیمان را از طریق بیش از 15 بانک عامل انجام می دهد؛ برای این منظور شرکت های دانش بنیان می توانند برای قراردادها یا مناقصات در حوزه محصولات دانش بنیان درخواست خود را به صندوق ارسال کرده تا ظرف سه روز کاری بررسی شده و به بانک مورد نظر شرکت معرفی شود.

در هشت ماهه اول سال جاری شرکت های دانش بنیان استان تهران بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه بودند و بعد از استان تهران، به لحاظ مبلغ، استان فارس و به لحاظ تعداد استان نیز اصفهان در رتبه های بعدی قرار دارند.

شرکت های دانشب نیانی که نیاز به ضمانت نامه بیشتری دارند و می خواهند این فرآیند را بهتر انجام دهند می توانند از حد اعتباری ضمانت نامه صندوق نوآوری استفاده کنند، به این صورت که حد اعتباری شرکت در تعامل با بانک تعیین شده و در نهایت هر میزان ضمانت نامه تا سقف مشخص شده، به سرعت و بدون مشکل قابل دریافت است.

در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک بیشترین استقبال را از صدور ضمانت‌ نامه‌ داشتند. همچنین بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده ‌اند که شامل شرکت های دارای پیمان با مجموعه وزارت نیرو، پتروشیمی‌، نفت و گاز هستند.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.