دانش بنیان در چابهار

دانش بنیان در چابهار

مشاوره دانش بنیان در چابهار

چابهار شهر زیبایی ها ادغام سنت و مدرنیته در ایران، مرکز تجارت های دریایی آسیایه میانه، با در اختیار گرفتن سیستم های ارتباطی داخلی و خارج از ایران، به عنوان یکی از مراکز مهم برای شروع فعالیت های شرکت های نوپا شناخته شده است. این شهرستان با توجه به وجود سیستم اتصال به اقیانوس هند و آب های آزاد، به عنوان مرکزی شناخته شده که می تواند تامین کننده اقتصاد بالایی در ایران باشد. همین موارد سبب شده تا شرکت های بسیاری شروع به فعالیت در این شهرستان کرده و سطح رقابت را در میان خود گسترش داده اند. این سطح بالا در رقابت سبب شده تا نیاز به داشتن گواهی دانش بنیان در چابهار بیش تر از پیش احساس شود. از همین رو دولت مردان نیز اقدام به ارائه گسترده این گواهی در میان شرکت های متقاضی را در دستور کار خود قرار داده اند.

دانش بنیان در چابهار

 

اما در اختیار گرفتن این گواهی چه فوایدی را می تواند برای شرکت ها و موسسات به همراه داشته باشد؟ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان متولی ارائه این گواهی سالانه امتیازاتی را برای دارندگان گواهی دانش بنیان در ایران ارائه می دهد. از مهم ترین این موارد که برای شرکت ها و موسسات دانش بنیان مطرح شده است می توان به امکان استفاده از واحد های مسکونی به عنوان مراکز اداری و تجاری اشاره کرد. بهره گیری از تسهیلات بانکی با بهره بسیار ناچیز و بازپرداخت بلند از دیگر امتیازاتی است که برای این شرکت ها در نظر گرفته شده است. انواع معافیت های مالیاتی و سربازی، استفاده از سیستم های واردات و صادرات به صورت بسیار ساده تر از دیگر مواردی است که همگی موجب شده تا شرکت ها و موسسات به دنبال اهذ گواهی دانش بنیان در چابهار و سایر شهرستان ها باشند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در تبریز

ثبت شرکت دانش بنیان در چابهار

با توجه به همه موارد بالا، سوال مهم تری مطرح می شود و آن این است که چطور باید یک شرکت دانش بنیان ثبت کرد؟ ثبت نام در سامانه علمی و فناوری ریاست جمهوری اولین گام برای ثبت یک شرکت دانش بنیان است. اما چند نکته مهم وجود دارد که باید پیش از این ثبت نام در نظر گرفت. در ابتدا باید اینطور توضیح داد که دانش بنیان صرفا یک گواهینامه بوده است بنابراین هیچ نیازی نیست که از این کلمات در نام شرکت و یا موسسه استفاده کرد. دومین نکته این است که دانش بنیان شدن برای شرکت ها و موسساتی ممکن است که محصول و یا خدمات آن ها با بالاترین تکنولوژی و به صورت کاملا بومی تولید و ارائه شوند. بنابراین نیازی نیست که در زمان ثبت شرکت حتما برای این گواهی نیز اقدام کرد.


همچنین در شبکه دانش بنیان ایران می خوانید:

مزایای دانش بنیان شدن

تسهیلات شرکت های دانش بنیان


سومین نکته که می تواند در گام های بعدی دانش بنیان شدن نیز موثر باشد، ارزیابی است. ارزیابی فرایندی است که توسط معاونت انجام شده و روند تولید محصول و یا ارائه خدمت به وسیله کارشناسان مجرب مورد بررسی قرار می گیرد. اما می توان پیش از اقدام برای دانش بنیان شدن، از ایرادات احتمالی مطلع و جهت رفع آن ها اقدام کرد. شبکه دانش بنیان ایران به عنوان یکی از بزرگترین گروه های مشاوره در ایران افتخار دارد تا با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری متشکل از ارزیابان ارشد و کارشناسان حوزه های مختلف صنعتی و پزشکی می تواند مشاوره های لازم را پیش از ثبت نام برای دانش بنیان برای متقاضیان ارائه دهد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در زنجان

بر کسی پوشیده نیست که استان سیستان و بلوچستان یکی از استان های کمتر برخوردار کشور است. کمترین تعداد شرکت های دانش بنیان در این استان به چشم می خورد که تا اسفند سال ۱۴۰۰ به ۲۴ شرکت می رسد. غلبه حوزه های فعالیت در این استان با حوزه کشاورزی و مواد زیستی است که با توجه به ویژگی های این استان و عدم توسعه زیرساخت های فناوری تا اندازه ای منطقی به نظر می رسد. با توسعه منطقه آزاد چابهار و افزایش فعالیت های مدرن در این محیط، انتظار می رود این استان نیز در مسیر اقتصاد دانش بنیان شتاب بیشتری گرفته و بتواند شاکله بهتری در این زمینه تشکیل دهد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.