دانش بنیان در خراسان جنوبی

دانش بنیان در خراسان جنوبی

مشاوره دانش بنیان در خراسان جنوبی

استان زیبای خراسان جنوبی که همواره به عنوان یکی از محبوب ترین و با نفوذ ترین استان های ایران شناخته می شده است امروزه میزبان شکوفایی صنایع و شرکت های بسیار مختلفی است که هر کدام  می توانند نقش بسیار خوبی در رشد و تحقق آرمان خودکفایی داشته باشند. وجود مرز مشترک در این استان با کشور های همسایه، دسترسی به سیستم های حمل و نقل جاده، ریلی و هوایی و از همه مهم تر وجود معادن و منابع مرغوب در این استان همگی موجب شده تا علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی و سرمایه گذاران حرکت عظیمی را در این استان شروع کنند. دولت مردان نیز در راستای تحقق به شعار، تولید پشتیبانی ها مانع زدایی ها و دستور مواکد رهبر معظم انقلاب، اقدام به ارائه خدمات بی شمار به این شرکت ها در قالب دانش بنیان در خراسان جنوبی را در دستور کار خود قرار داده اند.

 

همانطور که گفته شد، وجود تنها ذخایر منیزیت ایران (شهرستان بیرجند و شهرستان سربیشه) بزرگ‌ترین ذخیره و تنها معدن آزبست ایران (معدن حاجات نهبندان)، ذخایر و معادن مهم اورانیوم در (شهرستان فردوس )، بنتونیت (شهرستان سرایان، سه‌قلعه)، گرانیت (بیرجند و سربیشه)، گل سفید (بیرجند) و بازالت (شهرستان سربیشه) از مهم ترین دلایلی است که موجب شده تا شرکت ها و کارگاه های متعدد در این استان، شروع به فعالیت کنند. همین امر موجب شده تا مدیران عامل نیاز مند امتیازات بیشتر برای پیروزی در بازار رقابتی در استان خراسان جنوبی باشند. بنابراین اهمیت اخذ گواهی دانش بنیان در خراسان جنوبی در هر شهرستان این استان روز به روز بیشتر خواهد شد. اما برای بهره مندی از این گواهی نیاز است تا اقدامات مهمی صورت گیرد، نیاز به مشاوره در این حوزه نیز کمک های شایانی برای ماه خواهد داشت.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در قزوین

خدمات ثبت شرکت دانش بنیان در خراسان جنوبی

شبکه دانش بنیان ایران، به عنوان یکی از بزرگترین گروه های فعال در حوزه مشاوره و ثبت شرکت های دانش بنیان در ایران، افتخار دارد تا با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری متشکل از متخصصان خبره و فعال در حوزه های مختلف صنعتی در کنار ارزیابان ارشد در کشور، اقدام به ارائه مشاوره دانش بنیان خراسان جنوبی خواهد کرد. از مدیران عامل شرکت ها، موسسان عزیز، مالکان شرکت ها و دعوت می شود پیش از اقدام برای ثبت شرکت دانش بنیان، با برقراری ارتباط با واحد مشاوره ما، از خدمات متنوع و کاربردی آن بهره مند شوند. لازم به ذکر است که دانش بنیان شدن، صرفا یک گواهی است و نیازی ندارد تا پیش از ثبت شرکت اقدام به اخذ آن نمود و همچنین الزامی برای اضافه کردن کلمات دانش بنیان در نام شرکت وجود نخواهد داشت.


همچنین در دانش بنیان ایران می خوانید:

تهسیلات دانش بنیان

مزایا دانش بنیان شدن


همانطور که گفته شد، دانش بنیان شدن مزایا و امتیازات بسیار متنوعی را به همراه خواهد داشت. از مهم ترین این امتیازات می تواند به استفاده از مراکز مسکونی به عنوان یک واحد تجاری اشاره داشت. ز دیگر مزایای این گواهی باید به انواع معافیت های مالیاتی و سربازی، بهره مندی از تسهیلات بانکی با نرخ سود بسیار اندک و مدت باز پرداخت طولانی مدت اشاره کرد. همچنین تمهیدات صورت گرفته تا شرکت های دارای این گواهی بتوانند به واردات و صادرات محصولات در روش های بسیار ساده تری اقدام کنند. این موضوع برای شرکت های دانش بنیان در خراسان جنوبی بسیار مهم و موثر خواهد بود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در فارس

خراسان جنوبی با وجود مجاورت با استان خراسان رضوی، یکی از استان های کمتر برخوردار ایران به حساب می آید. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای این دسته از استان ها شرایط خاصی در نظر گرفته است تا از فعالیت دانش بنیان حمایت بیشتری به عمل آید. نتیجه این حمایت ها در خراسان جنوبی به استقرار ۴۳ شرکت دانش بنیان منتهی شده است که در تمامی زمینه های این اقتصاد پخش هستند و در نتیجه نشان دهنده عدم هدایت ویژه و فقدان هدف گذاری در این استان برای حوزه دانش بنیان می باشند. تنوع فعالیت به خودی خود بد نیست، اما در حوزه دانش بنیان و به خصوص در مناطق کمتر برخوردار با کاهش این تنوع، تمرکز افزایش یافته و می توان مرکزیت علمی برای استان ایجاد نمود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.