دانش بنیان در اراک

دانش بنیان در اراک

خدمات مشاوره دانش بنیان در اراک

همه ما با شنیدم نام شهرستان اراک تصاویر صنایع بزرگ و کارخانه ماشین سازی آن در جلو چشمانمان نقش می بندد اما این شهرستان، در قلب استان اراک دارای مراکز صنعتی، شرکت ها و موسسات فراوانی است که با توجه به بومی سازی و تاکید بر رشد و رونق شرکت های دانش بنیان، نیازمند حمایت و پشتیبانی های گسترده هستند. توجه معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری به عنوان بزرگترین مرکز مسئول در رشد و رونق شرکت های فعال در تمامی زمینه هایی که منجر به بومی سازی محصولات می باشد تلاش دارد تا با توجه ویژه به این استان و شهرستان اراک ساختار سازی مناسبی را برای رشد و ترقی این شرکتها و موسسات فراهم سازد. شبکه دانش بنیان ایران نیز در همین راستا به ارائه خدمات مشاوره دانش بنیان در ارک به صورت حرفه ای خواهد پرداخت.

پیش از هر نکته ای باید به این موضوع اشاره کرد که دانش بنیان، یک عنوان یا نام برای شرکت ها و موسسات نبوده و صرفا گواهینامه ایست که به شرکت ها اتخاذ  می شود. با توجه به این تعریف، نیازی نیست تا از بدو تاسیس نام دانش بنیان در کنار نام شرکت و موسسات برده شود. گواهی اخذ شده مدرکی است فوق العاده معتبر که نشان دهنده و تایید کننده بومی سازی شده و تمام ایرانی بودن محصول یا خدمات شرکت و یا موسسه است. بنابراین تعابیر و به منظور اخذ گواهی دانش بنیان می بایست اقداماتی انجام داد که منجر به اخذ این گواهی می شود. هرچند باید به این نکته توجه داشت که پیش از هر اقدامی باید با مشاورین خبره در این حوزه مشورت گرفته و از تجربیات بالای آن ها بهره مند شد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در ارومیه

 

دانش بنیان شدن شرکت ها در اراک

شبکه دانش بنیان ایران به عنوان بزرگترین گروه مشاوره در حوزه دانش بنیان در ایران افتخار دارد با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری و همچنین با بهره مندی از تجربیات متبهر ترین ارزیابان در سال های اخیر موفق شده است رزومه ای پر بار در خصوص مشاوره دانش بنیان به شرکت ها و موسسات جمع آوری کند. در روزمه این گروه که در طول سال ها تجربه جمع آوری شده است حتی یک مورد نارضایتی یا حتی عم موفقیت در اخذ گواهی مشاهده نمی شود. این افتخار در شبکه دانش بنیان ایران موجب شد تا در سیاست های کاری خود به دنبال ارائه شیوه های جدید در خدمات دانش بنیان باشد.

همانطور که می دانید دانش بنیان شدن مراحل و گام های بسیار زیادی دارد که برداشتن گامی ناصحیح می تواند در روند خلل ایجاد کرده و موجب شود تا اخذ این گواهی با مشکلاتی روبرو شود. از این رو به مدیران عامل، موسسان و مالکان عزیز توصیه می شود تا پیش از هر اقدامی در این حوزه با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرموده و از تجربیات ایشان نهایت استفاده را ببرند. لازم به توضیح است که برای اخذ این گواهی نیازی به پیمودن مراحل سخت و دشوار نیست و تنها کافیست گام های مورد نیاز با دقت و علم کافی طی شود.

اخذ این گواهی نیاز به یک متولی دولتی داشته تا با توجه به کارکرد شرکت ها و موسسات، مراحل را برای دریافت این گواهی در اختیارشان قرار دهد. از این رو متولی، سامانه reg.daneshbonyan.ir  معاونت علمی ریاست جمهوری می باشد. شرکت های متقاضی دریافت تاییدیه دانش بنیان باید برای ارسال درخواست به این سامانه مراجعه کرده و ثبت نام نمایند. ارسال اطلاعات شرکت و نامه نگاری ها از طریق این سایت انجام می گردد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در بندرعباس

استان مرکزی جزو معدود استان های کشور است که میزبان اکثریت فعالان حوزه مواد پیشرفته و داروسازان است. از میان حدود ۱۰۰ شرکت فعال دانش بنیان در این منطقه تا انتهای سال ۱۴۰۰، بخش عمده آنها به این دو حوزه پرداخته اند. نادر بودن حضور شرکت های حوزه داره به عنوان زمینه غالب دانش بنیان، یک بار دیگر مشخص می کند که نقشه راه مسئولین برای رشد اقتصاد دانش بنیان در این استان باید به چه شکل باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.