پارک علم و فناوری خراسان

محصولات پارک علم و فناوری خراسان

محصولات دانش بنیان پارک خراسان

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با بیان این که اکنون ۳۵۰ شرکت دانش بنیان در این پارک مشغول به فعالیت هستند، گفت: شرکت های این پارک، ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته اند که ۶۰ درصد آن مربوط به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.

دکتر رضا قنبری در مراسم امضای موافقت نامه تاسیس مراکز نوآوری و رشد مشترک میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری با بیان این که پارک فناوری رضوی با قدمت ۱۹ ساله توانسته ۵ هزار نیروی فعال تحصیلکرده را جذب کند، افزود: اکنون  ۳۵۰ شرکت دانش بنیان در این پارک مشغول به فعالیت هستند و متوسط سنی فعالان در شرکت های مستقر در پارک خراسان، ۳۰ سال است.

وی با اشاره به فروش شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک خراسان، گفت: بر اساس آخرین آمار، شرکت های این پارک، ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته اند که ۶۰ درصد آن مربوط به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.

قنبری با اشاره به همکاری پارک خراسان و پارک صنعت نفت گفت: ما به این همکاری مشترک امیدوار هستیم؛ زیرا این همکاری یک مدل جدید مشارکتی خواهد بود.

محصولات پارک علم و فناوری خراسان

شرکت های فعال در پارک فناوری خراسان

رئیس پارک فناوری خراسان، توسعه فناوری، پشتیبانی فناوری و پشتیبانی عمومی را ۳ دسته از نیازهای شرکت ها دانست و یادآور شد: اصلی ترین کار برای شرکت ها توسعه بازار است که ما به تنهایی باید به سراغ متقاضیان برویم؛ اما همکاری پارک خراسان با پارک علم و فناوری صنعت نفت  این مشکل شرکت ها را رفع  می کند.

وی افزود: ۳ سال گذشته، پارک های علم و فناوری خوزستان، شیراز، بوشهر، تربیت مدرس و خراسان تجمع خوبی در حوزه نفت و گاز داشته اند که منجر به تشکیل کنسرسیومی شد؛ اما این کنسرسیوم با تعامل و همکاری ما با پارک علم و فناوری صنعت نفت متفاوت است.

قنبری افزود: ما هیچ احساس رقابتی با پارک ها مخصوصا پارک ملی نفت نداریم و به نظر می رسد که در راستای همکاری با یکدیگر تکمیل تر خواهیم شد.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری صنعت نفت می تواند در راستای استفاده از فناوری های به نتیجه رسیده شرکت ها و سرریز فناوری های پارک در حوزه نفت و گاز گامی بردارد؛ برای ما ایده آل بود که شرکت های دانش بنیان در پارک قطر شعبه هایی داشته باشند؛ سرمایه ای که در پارک صنعت نفت وجود دارد و می تواند باعث شود که همکاری خوبی در این زمینه داشته باشیم و شرکت ها شعبه ای در قطر داشته باشند.

به گفته رئیس پارک فناوری خراسان، در این پارک بخشی از فعالیت شرکت ها به حوزه انرژی اختصاص دارد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.