قطره آهن با فناوری لیپوزم

iron supplement with liposome technology

فناوری لیپوزم در قطره آهن

به کمک فناوری لیپوزم و تکنولوژی نانو، نوع جدیدی از قطره آهن توسعه پیدا کرده است که نسبت به نمونه های موجود برتری های قابل توجهی دارد. محسن صادق ‌زاده، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده در خصوص این محصول گفت: «فناوری لیپوزم که در ساخت این قطره به کار رفته است، به ما این امکان را می‌ دهد تا ذرات آهن را درون یک لایه فسفولیپیدی قرار دهیم و با این کار یک ساختار معدنی، که جذب سختی و کُندی در بدن دارد، به یک ذره آلی تبدیل می‌ شود که جذب بسیار سریع خواهد داشت و سازگاری بیشتری برای بدن انسان دارد.»

قطره آهن یکی از معمول ترین مواد دارویی مورد استفاده در کشور است، ولی این محصول از گذشته به سیاه کردن دندان مشهور بوده است. صادق‌ زاده در خصوص چگونگی مقابله با این مشکل گفت: «معمولاً قطره ‌های آهن دندان را سیاه می‌ کند از این رو ما به دنبال محصولی بودیم که بتواند این مشکل را حل کند. در قالب پروژه ‌های مطالعات دانشگاهی این مسئله مطرح شد و تحقیقات دامنه ‌داری روی آن صورت گرفته و در نهایت موفق شدیم تا از لیپوزم برای کپسوله کردن آهن استفاده کنیم.»

به گفته وی، این فناوری در حال حاضر آنقدر رشد داشته است که امکان تجاری ‌سازی آن فراهم شده است. این شرکت موفق به عقد قرارداد برای تولید انبوه این محصول با یکی از شرکت‌ های دارویی شده است و به زودی محصول خود را به تولید انبوه می ‌رساند. البته تولید آزمایشی آن با موفقیت انجام شده و گواهی نانومقیاس این فناوری نیز دریافت شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   کمک به رونق شرکت های دانش بنیان

iron supplement with liposome technology

نحوه ارائه در بازار

مدیر عامل این شرکت به عنوان دانش ‌آموخته پسادکتری رشته شیمی ‌دارویی دانشگاه تهران و صاحب نظر این حوزه در ادامه گفت: «این محصول برای سه گروه سنی توسعه یافته است، به صورت قطره خوراکی برای کودکان زیر دو سال، به صورت شربت برای کودکان و نوجوانان و برای بزرگسالان نیز این محصول به صورت پودر عرضه می‌ شود.»

به گفته مدیرعامل شرکت، استفاده از مکمل‌ های آهن در برخی افراد موجب نفخ می‌ شود که این قطره آهن نانویی چنین مشکلی را ایجاد نمی ‌کند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.