ضدعفونی کننده نانو ایرانی

ضدعفونی کننده نانوبیوساید

یکی از شرکت های پیشگامان حوزه پزشکی و سلامتی در ایران از حدود دو دهه پیش تولید آزمایشی و تحقیق بر خواص نانوکلوئید نقره را آغاز کرد و  بر پایه این تحقیقات موفق به تولید ضدعفونی کننده نانوبیوساید شده است.  

نانوبیوساید به عنوان یک ضدعفونی کننده سطح بالا شناخته می شود. نانوذرات نقره ماده مؤثره اصلی در این محصول است که افزودنی های لازم در فرایند تولید به آن اضافه می شود.

این محصول در حوزه های انسانی و دام و طیور کاربرد دارد و نسبت به بسیاری از ضدعفونی کننده های غیرنانویی از کارایی بالاتری برخوردار است. پایه آبی بودن محصول، نداشتن سمیت استنشاقی، ایجاد نکردن حساسیت تنفسی و قرار گرفتن نانوذرات به دلیل سایز نانو در خلل و فرج سطوح و ابزار پزشکی از جمله مزیت های ضدعفونی کننده نانوبیوساید نسبت به سایر ضدعفونی کننده های شناخته شده است.

همچنین در حالی که سایر ضدعفونی کننده ها پس از زمان کوتاهی تبخیر یا تجزیه می شوند، تبخیر نشدن نانوذرات و ماندگاری اثر بالا از جمله ویژگی های ضدعفونی‌ کننده نانوبیوساید است. در حال حاضر این شرکت محلول های ضدعفونی کننده بیمارستانی انسانی، محلول ضدعفونی کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی کننده دام کوچک را بر پایه نانوبیوساید تولید و عرضه می کند.  

نانوکلوئید نقره

مزایای ضدعفونی کننده نانو

در حوزه بیمارستانی انسانی از جمله محصولات این شرکت می توان به محلول ضدعفونی کننده سطوح آماده مصرف اشاره کرد که برای ضدعفونی تمامی سطوح حساس و عادی مراکز درمانی، ابزار و تجهیزات اتاق عمل و بخش های ویژه، اتاق ایزوله، cssd، سطوح آزمایشگاهی، کلینیک های دندانپزشکی، سطوح صنایع غذایی و مناسب برای هتل ها است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   توجه صندوق نوآوری شکوفایی به نیازهای دانش بنیان

این محلول به دلیل بی ضرر بودن برای انسان و محیط‌ زیست و ایجاد نکردن تحریک تنفسی و پوستی می تواند به صورت روزمره و بدون عوارض جانبی استفاده شود.

از دیگر محصولات این شرکت در این حوزه می توان از کنستانتره ضدعفونی کننده سطوح حساس نام برد. این کنسانتره قابل ‌استفاده برای ضدعفونی تمامی سطوح حساس و عادی مراکز درمانی، ابزار و تجهیزات اتاق عمل و بخش های ویژه، اتاق ایزوله، cssd، سطوح آزمایشگاهی، کلینیک های دندانپزشکی، سطوح و خطوط صنایع دارویی و غذایی و مناسب استفاده هتل ها است، این محصول دارای طیف اثر گسترده ای بوده و عوامل بیماری زا را از بین می برد.

کنسانتره ضدعفونی کننده ابزار پزشکی است که از بین برنده عوامل بیماری زا است و برای ضدعفونی تمامی وسایل حساس به حرارت و انواع وسایل اسکوپی، اسپیرومتر، تیغه ها، لارنگوسکوپ، ماسک قابل‌استفاده است. این ماده ضدعفونی کننده فاقد آلدهیدواسید، دارای pH خنثی، بدون باقیمانده و بدون بو و گاز و بخارهای سمی است. استفاده آسان، ضدعفونی با خاصیت فست اکتینگ، انطباق پذیری عالی بدون ایجاد خوردگی و بی نیازی به تهویه در محل مصرف از دیگر ویژگی های کنسانتره ضدعفونی کننده ابزار پزشکی تولیدی شرکت نانوپوشش فلز است.

این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فناوری نانو دارای ۱۵ تکنولوژی ثبت شده و ۱۸ پتنت داخلی و خارجی و بالغ بر ۲۰ محصول تولیدی است که اغلب آن‌ها تجاری سازی شده است. محصولات و فناوری های ارائه شده توسط شرکت نانوپوشش فلز حاصل فعالیت تحقیقاتی ۱۵ ساله تیم های فنی و مهندسی این شرکت و همگی مبتنی بر فناوری نانو است.

بیش از ۳۴۰ پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری با همکاری این شرکت به نتیجه رسیده است. این شرکت اولین گواهی نامه نانومقیاس صادر شده توسط ستاد نانو را برای محصول کلوئید نقره با کاربرد افزایش انتقال حرارت دریافت کرد. این شرکت سالانه ۳۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده بیمارستانی انسانی، ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دام و طیور و ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دام کوچک تولید می کند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.