نخستین ارز دیجیتال تبریز

رونمایی اپلیکیشن سکه سبز

اپلیکیشین سکه سبز از جمله ۱۱ طرح دانش بنیانی بود که در سفر هفته قبل سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به تبریز، رونمایی شد.

 سامان نارونی، دانش آموخته عمران گرایش مهندسی محیط زیست دانشگاه تبریز و از مبتکران طراحی این ارز دیجیتال افزود: این ارز دیجیتال ملی نخستین بار از سوی شرکت نارون آراز ایپک در ایران و دنیا در راستای فعالیت های محیط زیستی مردم تولید و استخراج می شود.

وی اظهار داشت: مردم با نصب اپلیکیشن سکه سبز، چنان چه اقدام به کاهش مصرف در حوزه برق، آب، گاز، بنزین و تفکیک پسماند کنند، تمام پاداش های کاهش مصرف و فعالیت های محیط زیستی آن ها با محاسبات مجزا و با هوش مصنوعی تحت ارزش پولی دیجیتال یکپارچه واحد درآمده و به عنوان سکه سبز در کیف پول سبز آن ها در داخل این اپلیکیشن مبتنی بر سیستم بلاکچین ذخیره خواهد شد.

رونمایی اپلیکیشن سکه سبز

امکانات اپلیکیشن سکه سبز

مبتکر تبریزی و از طراحان ارز دیجیتال ملی گفت: به طور مثال چنان چه شهروندان اقدام به کاهش مصرف برق در پیک ساعتی اوج مصرف روزانه و یا با الگوریتم های مختلف کاهش مصرف ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و فصلی کنند، پاداش کاهش مصرف آن ها در این اپلیکیشن ذخیره می شود.

سامان نارونی، ادامه داد: مردم با سکه های سبز موجود خود و با ابزارCode Qr  توانایی خرید از فروشگاه ها، استفاده از خدماتی رفاهی که به واحد پولی سکه سبز ارزش گذاری شده اند و یا خدمات اینترنت و شارژ، پرداخت قبض خود و غیره را خواهند داشت؛ آنان همچنین امکان وقف بخشی از سکه های سبز خود به خیریه ها و یا کمک به کاشت درخت به نام شخص وقف کننده را خواهند داشت.

وی یادآوری کرد: شرکت نارون آراز ایپک به مدیریت برادران دو قلوی نارونی با پیشینه ۱۴ ساله کار  تیمی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ۶ سال فعالیت مستمر در زمینه محیط زیست، از ۳ سال پیش کلید این پروژه را زده و از یک سال پیش کارهای اجرایی آن را شروع کرد.

حمایت از شرکت های فناوری اطلاعات

دانش آموخته مکانیک بیوسیستم فناوری پس از برداشت دانشگاه تبریز و از مبتکران ارز دیجیتال ملی نیز گفت: این شرکت در چندین سال فعالیت خود همواره نقش مهمی در استارت آپ های کشور از  قبیل استارت آپ یه دوی (اولین سیستم و اپلیکیشن سفارش آنالین غذا و شیرینی جات خانگی تبریز) و اپ داک (اپلیکیشن سفارش آنالین خدمات و تعمیرات منزل) داشته است.

ساسان نارونی، افزود: این شرکت دارای رتبه یک فناوری اطلاعات و ارتباطات رینوتکس ۹۸، رتبه یک دیجیتال در جشنواره ملی حرکت ۹۹، رتبه برتر در استارت آپ ویکند بین المللی برق ۹۹ و رتبه ۲ کارآفرینی جشنواره ملی حرکت ۹۷ را داراست. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه دانش بنیان کشور، از مسوولان ذیربط شرکت توزیع نیروی برق، شرکت آب و فاضلاب، شرکت ملی گاز ایران و سازمان پسماند شهرداری تبریز، خواستار حمایت از این اپلیکیشن و ایجاد زمینه استفاده گسترده مردم از آن شد.

نارونی، عدم اعتماد واحدهای صنعتی برای استفاده از محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان را از مشکلات اصلی فعالان این حوزه اعلام کرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.