تسهیلات ۸۰ درصدی برای خریداران کالاهای مصرفی دانش بنیان

کالا‌های مصرفی دانش بنیان

کالا‌های مصرفی دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری می توانند تا سقف ۸۰ درصد قیمت محصول را تسهیلات دریافت کنند.

برنامه ایجاد برتری و مزیت برای محصولات زوایای مختلفی را در بر می گیرد، امتیاز اضافه پخش آگهی در صدا و سیما، ایجاد تسهیلات گمرکی و ده ها امتیاز دیگر برای ایجاد این مزیت تعریف شده است. برنامه فروش کالا‌های مصرفی دانش بنیان از جمله اقلام ممتاز پیش بینی شده درون این سبد حمایتی است که برای ایجاد جهش تولید کالا‌های مصرفی دانش بنیان در نظر گرفته شده است.


ایجاد جهش واقعی در تولید از طریق ابزار‌های کار آمد و ایجاد برنامه های راهبردی متناسب با شرایط تولید در کشور امکان پذیر است. برنامه هایی مانند فروش اقساطی کالا‌های مصرفی دانش بنیان از جمله عینی ترین تلاش ها در مسیر ایجاد رونق و جهش در تولید محسوب می شود که می تواند محقق کننده منویات مقام معظم رهبری باشد.

تسهیلات 80 درصدی برای خریداران کالاهای مصرفی دانش بنیان

تسهیلات خرید محصولات دانش بنیان تا سقف ۸۰ درصد

بر اساس این برنامه، کالا‌های مصرفی دانش بنیان می توانند تا سقف ۸۰ درصد قیمت محصول را تسهیلات دریافت کنند. دوره بازپرداخت اصل و سود تسهیلات حداکثر ۱۲ ماهه (در بازه‌های ۱ ماهه یا ۳ ماهه) می باشد. چک، سفته و وثایق ملکی، از جمله مواردی است که می تواند جهت تضمیمن بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته شود.این تسهیلات می تواند مصرف کنندگان کالا‌های مصرفی دانش بنیان را ترغیب کند که به جای خرید کالا‌های دیگر به ویژه اقلام وارداتی، کالا‌های با کیفیت دانش بنیان را جایگزین کنند و از تسهیلات ۸۰ درصدی خرید نیز برخوردار شوند.

محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در باره انواع حمایت های در نظر گرفته شده برای شرکت های دانش بنیان، اظهار کرد: فرایند حمایت ها از شرکت های دانش بنیان کامل‌تر شده، اما باز هم در صدد هستیم که سبد برنامه حمایتی گسترده تری را برای شرکت های دانش بنیان تدارک ببینیم.

برنامه های معاونت علمی و فناوری


صاحبکار با بیان اینکه توسعه بازار داخلی شرکت ها یا بازار دولتی هم جزء برنامه های ویژه معاونت علمی و فناوری به شمار می رود، بیان کرد: برای این که کارفرمایان دولتی به صورت حداکثری از شرکت های دانش بنیان خرید کنند؛ ما سعی می کنیم با دستگاه های مختلف ارتباط بگیریم و با هماهنگی هایی که با آن ها داریم آن‌ها را ترغیب کنیم که از محصولات ایرانی و شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.

وی افزود: در صدد هستیم حمایت های خود را به این سمت معطوف کنیم که از توان داخل استفاده شود. می بایست کار شرکت های دانش بنیان بیشتر مورد اقبال قرار بگیرد و جایگزین محصولات وارداتی شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.