تسهیلات با نرخ ۲ درصد به شرکت های دانش بنیان

تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۲ درصد به شرکت های دانش بنیان

تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۲ درصد به شرکت های دانش بنیان به ازای ایجاد اشتغال برای هر نفر با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت می شود.

روح الله ذوالفقاری، در دیدار با مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت، محور همکاری صندوق نوآوری با این بانک را ارایه تسهیلات اشتغال زایی به شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: از آذر ماه سال ۹۸ همکاری صندوق نوآوری با بانک قرض الحسنه رسالت به منظور اعطای تسهیلات اشتغال زایی به شرکت های دانش بنیان شروع شده است. 

مبلغ تسهیلات به شرکت های دانش بنیان به ازای ایجاد اشتغال برای هر نفر، ۳۰۰ میلیون ریال با نرخ ۲ درصد در نظر گرفته شده است که دوره بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود.

وی بیان کرد: بر این اساس ۲۰۶ شرکت به بانک رسالت معرفی شده اند که این بانک تاکنون به ۱۳۰ شرکت دانش بنیان تسهیلات اشتغال زایی به میزان ۱۸۹ میلیارد ریال پرداخته کرده و ۷۲ شرکت هم در دست اقدام بانک است.

تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۲ درصد به شرکت های دانش بنیان

سقف بهره مندی از تسهیلات اشتغال شرکت های دانش بنیان

ذوالفقاری ادامه داد: سقف بهره‌ مندی از تسهیلات اشتغال پایدار برای هر شرکت دانش بنیان در هر سال، معادل ۱۵ نفر با مدرک کاردانی و بالاتر است، همکاری بانک رسالت با صندوق نوآوری و روند اعطای تسهیلات از سوی این بانک از روند مطلوبی برخوردار است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از استقرار ۹ دفتر حمایت از نوآوری بانک ها در ساختمان این صندوق خبر داد و گفت: آمادگی داریم میزبان دفتر حمایت از نوآوری بانک رسالت در ساختمان صندوق نوآوری باشیم، بانک قرض‌الحسنه رسالت از ابزارهای موجود برای توسعه خدمات به استفاده کرده و سرویس های جدید تعریف و طراحی کند تا بتوانیم جامعه مخاطب را به پویایی برسانیم.

وحدت ادامه داد: برخی از بانک های کشور در ساختمان صندوق دفتر دارند و آمادگی داریم تا دفتر حمایت از نوآوری بانک رسالت را نیز در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برای ارایه خدمات سریعتر به شرکت های دانش بنیان دایر کنیم.

کاهش زمان دریافت تسهیلات اشتغال زایی برای شرکت های دانش بنیان

محمدحسین حسین زاده مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت نیز در این دیدار از کاهش زمان انتظار شرکت های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی خبر داد و گفت: تسهیلات با سرعت بالایی درحال پرداخت است و اطمینان داریم که در ماه آتی این روند شتاب بیشتری می گیرد و امیدواریم که تا پایان تابستان از عدد پیش بینی شده نیز فراتر برویم.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان و زیست بوم نوآوری جامعه هدف بانک قرض الحسنه رسالت هستند، پیش از اجرای پروژه اعطای تسهیلات اشتغال زایی با صندوق نوآوری و شکوفایی، تنها ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در نزد بانک حساب داشتند اما امروز حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در بانک حساب دارند و انتظار داریم که تا پایان سال شرکت دانش بنیانی وجود نداشته باشد که متقاضی عضویت در شبکه توسعه اجتماعی رسالت باشد و نزد بانک حساب نداشته باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.