تسهیلات شرکت های دانش بنیان

افزایش سقف تسهیلات دانش بنیان

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از افزایش سقف تسهیلات به دانش بنیان ها خبر داد و گفت: ما در دانشگاه برای شرکت های دانش بنیان و نوآور دانشگاه شهید بهشتی که در پارک علم و فناوری هستند خدمات مشاوره ای و بیمه و مالیات و مارکتینگ را انجام می دهیم.

حسین زربخش‌زاده  با بیان این که این صندوق خدماتی را به شرکت و تیم های نوآور، نوپا و دانش بنیان ارائه می دهد، اظهار کرد: این خدمات به تمام شرکت ها و تیم ها ارائه می شود؛ بنابراین فعالیت صندوق در سه دسته تقسیم بندی شده است که بخش تسهیلات از منابع داخلی و نهادهای حمایتی از جمله معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، انواع وزارتخانه ها، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری انجام می شود چرا که ما به عنوان بازوی مالی و اعتباری این نهادها فعالیت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بخش دوم ارائه ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان و نوپا است زمانی که به بانک مراجعه می کنند برای دریافت ضمانت با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، بنابراین افرادی که این شرکت ها و تیم‌ها را راه اندازی کردند ضمانت نامه لازم را برای به بانک ندارند به همین خاطر ما از طریق این صندوق برای آن ها ضمانت نامه صادر می کنیم و اعتبار ضمانت نامه نیز از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این ضمانت نامه برای تمام ارگان ها و سازمان های دولتی قابل ارائه است؛ بنابراین ضمانت نامه ها به چهاربخش (شرکت در مناقصه، پیش پرداخت، حسن انجام کار و حسن انجام تعهدات در مواردی خاص پرداخت) ارائه می شود.

تسهیلات دانش بنیان

میزان تسهیلات دانش بنیان

زربخش زاده افزود: بخش سوم فعالیت این صندوق در حوزه سرمایه گذاری طرح های نوآور و خطرپذیر است؛ چرا که ما قصد شرکت داری نداریم؛ بلکه سرمایه را به تیم های کارآفرین تزریق میکنیم تا بتوانند طرح مورد نظر را به محصول تبدیل و به بازار عرضه کنند. اگر محصولشان موفق بود حداکثرتا ۵ سال حمایت خواهند شد و بعد از این مدت از این حمایت ها خارج می شوند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، ادامه داد: همچنین برای شرکت های دانش بنیان و نوآور دانشگاه شهید بهشتی که در پارک علم و فناوری هستند خدمات مشاوره ای و بیمه و مالیات و مارکتینگ را انجام می دهیم.

وی، شروع فعالیت این صندوق را از آبان‌ماه ۹۹ عنوان کرد و گفت: همچنین مجوز فعالیت را از ابتدای خرداد سال جاری دریافت کردیم به طوری که از ابتدای خرداد تا کنون ۳ فقره تسهیلات پرداخت کردیم. یک فقره لیزینگ محصول دانش بنیان بوده که از بخش حمایتی معاونت علمی بوده است. همچنین ۵ شتابدهنده زنان کارآفرین را حمایت کردیم. در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر در بخش ارزیابی روانشناختی رانندگان ویژه تاکسی های اینترنتی بوده که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری در حوزه روانشناختی کشور است. میزان سرمایه گذاری با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان و با مشارکت دانشکده روانشاسی دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است و بازار مشتریانش آن ها تاکسی های اینترنتی (اسنپ و تپسی) بوده است.

تسهیلات صندوق نوآوری

زربخش‌زاده اظهار کرد: با توجه به اعتبار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار است که تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از صندوق نوآوری استفاده کنیم. مجموع سرمایه صندوق پژوهش دانشگاه شهید بهشتی حدود ۳۰ میلیارد تومان است و بخش ضمانت نامه تاکنون ۳ میلیارد است و پیش بینی می شود که تا پایان خرداد به ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند؛ این درحالیست که تا ۱۲ برابر نیز می توانیم ضمانت نامه صادر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تسهیلات با دانشگاه شهیدبهشتی قراردادی به ارزش ۳ میلیارد تومانی برای شرکت‌ها داریم. همچنین معاونت علمی و فناوری قراردادی با خط اعتباری ۱۰ میلیارد تومان از شرکت ها حمایت می کند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.