شبیه ساز جراحی چشم

شبیه ساز جراحی چشم

ساخت دستگاه شبیه ساز جراحی چشم

یک شرکت دانش بنیان با ساخت دستگاه شبیه ساز جراحی چشم، آموزش را آسان کرده است.

محمد مهدی حیدری، مدیر این شرکت دانش بنیان درباره دستگاه شبیه ساز جراحی چشم اظهار کرد: دستگاه شبیه ساز جراحی چشم در فرآیند آموزش عملا جایگزین بیمار می شود و به جای این که دانشجویان و متخصصان چشم روی بیماران واقعی جراحی کنند با استفاده از این دستگاه آموزش می بینند.

او افزود: این دستگاه نحوه و عملکرد این دانشجویان را مورد بررسی قرار می دهد و خطاهای فرد را اطلاع رسانی می کند. اگر جراح دچار اشتباه شود هیچ خطری کسی را تهدید نمی کند. بعد از این دانشجو یا فرد در حال آموزش، اگر نمره قبولی و مورد نظر را بدست بیاورد، دستگاه این فرد را تایید کرده و فرد می تواند وارد اتاق جراحی واقعی شود.

شبیه سازی جراحی چشم توسط دانش بنیان ها

مزایای دستگاه شبیه ساز جراحی چشم

این فعال فناور گفت: از مزایای این دستگاه می توان به کاهش خطا‌های پزشکی، کاهش هزینه بیمار، کاهش هزینه بیمه ای بیمارستان و افزایش کیفیت آموزش اشاره کرد.

او توضیح داد: این دستگاه تنها یک رقیب خارجی دارد که یک شرکت آلمانی است و از نظر قیمتی بسیار بالاست. قیمت صادراتی ما تقریبا نصف قیمت دستگاه آلمانی است. ما به چین حدود پنج دستگاه شبیه ساز جراحی چشم صادر کردیم. هر دستگاه بین صد تا دویست هزار دلار قیمتش است.

حیدری تصریح کرد: این دستگاه کاملا ایرانی است البته بعضی قسمت های مانند نمایشگر که در حوزه ما نیست خریداری شده است، اما قسمت های حساس و تخصصی این دستگاه کاملا توسط خودمان طراحی شده است. حدود ۷۰ درصد تخصص دستگاه شیبه ساز جراحی چشم برنامه نویسی است که کاملا ایرانی بوده و ۳۰ درصد آن در سخت افزار و ‌های تک خلاصه شده است.

او در پایان افزود: دستگاه شبیه ساز جراحی چشم توسط معاونت علمی کاملا ارزیابی شده و محصول نوع یک محسوب می شود. شرکت ما نیز جزو شرکت های نوع یک است. توسعه این دستگاه از سال ۹۲ شروع شده و تا سال ۹۷ طول کشیده است. حدود ۶۰ الی ۷۰ نفر از دانشجویان برتر کشور روی این دستگاه کار کردند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.