صادرات محصولات دانش بنیان

میزان صادرات محصولات دانش بنیان

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که شرکت های دانش بنیان در سال ۲۰۲۰ توانستند صادرات خود را توسعه دهند گفت: ۴۵۰ شرکت دانش بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات داشته باشند.

پنجمین رویداد یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور هیات تجاری در حوزه های سلامت (دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی) و صنعت ساختمان از کشور بوسنی و هرزگوین به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد.

کلینیک مدیریت صادرات دانش بنیان برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان و آشنایی بیشتر شرکت های دانش بنیان با فرصت ها و چالش های حضور در بازارهای بین المللی، رویداد یکشنبه های صادراتی را به‌صورت هفتگی برگزار می کند، در این رویداد یک هیات تجاری از بازارهای هدف تجاری با شرکت های دانش بنیان به صورت حضوری و آنلاین دیدار می کنند و ضمن آشنایی با توانمندی های شرکت های دانش بنیان در هر حوزه، امکانات و فرصت‌ های حضور آن ها در بازار کشور هدف را تشریح و بررسی می‌ کنند.

در این نشست ۱۰ شرکت دانش بنیان توانمندی های خود را معرفی کردند،  همچینن در این جلسه امکانات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی تشریح شد، محصولات معرفی شده در این دیدار شامل ارائه خدمات فنی و مهندسی ساختمان، نرم افزارهای بهینه سازی ساختمان و انرژی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و دارو بود.

 

صادرات محصولات دانش بنیان

توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآری و شکوفایی در ابتدای این دیدار مجموعه توانمندی های کشور در زمینه نوآوری و همچنین خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه صادرات را تشریح کرد و گفت: امروز در حدود ۷ هزار استارت آپ در ایران فعال هستند که بعد از تجاری سازی محصول خود به جرگه شرکت های دانش بنیان می پیوندند، در حال حاضر نزدیک به ۶ هزار شرکت دانش بنیان داریم که صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه تامین مالی آن ها را طبق قانون بر عهده دارد، شرکت های دانش بنیان در سال ۲۰۲۰ توانستند صادرات خود را توسعه دهند به طوری‌ که ۴۵۰ شرکت دانش بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات داشته باشند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   حمایت بیمه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان

وی ادامه داد: مجموعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی متنوع است که شامل ارائه تسهیلات، توانمندسازی، سرمایه گذاری و ارائه ضمانت نامه بانکی است،  صندوق نوآوری همچنین در زمینه توسعه بازار شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های خارجی و برگزاری جلسات مذاکرات تجاری با مشتریان احتمالی، اخذ استانداردهای صادراتی، شناسایی و مشاوره دریافت مالکیت فکری از شرکت های دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری کشور نیز خدمات ارائه می کند.
شاوردی ابراز امیدواری کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن نمایشگاه معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی در بوسنی و هرزگوین و همچنین نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در آن کشور راه اندازی شود.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از آمادگی این صندوق برای انتقال تجربیات این صندوق در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری در بوسنی و هرزگوین خبر داد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.