صادرات محصولات دانش بنیان

ایجاد زیرساخت صادرات

رئیس پارک علم و فناوری همدان گفت: ایجاد زیرساخت های لازم برای رونق صادرات محصولات دانش بنیان و فناور همدان امری ضروری است تا با ایجاد انگیزه توسعه تولید و صادرات را رقم بزنیم.

محمد حسن مرادی به تشریح ریز برنامه های پارک علم و فناوری همدان در راستای تحقق شعار سال پرداخت و گفت: امسال برآنیم تا برای نخستین بار در تاریخ فعالیت پارک با ایجاد زیرساخت های فنی لازم، اراضی پارک را برای رونق فعالیت تولید مبتنی بر فناوری و دانش به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور زیرمجموعه پارک واگذار کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری همدان ادامه داد:  موانع پیش روی این شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری برای ساخت را که شامل پیگیری از سازمان های مربوطه از قبیل شهرداری و دیگر سازمان ها هستند را رفع خواهیم کرد.

 

وی با تصریح بر اینکه شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری نقش آفرینان اصلی تحقق شعار سال ۱۴۰۰ هستند، برنامه بعدی پارک علم و فناوری همدان برای تحقق شعار سال ایجاد زیرساخت های لازم درراستای رونق صادرات محصولات دانش بنیان و فناور است.

 

صادرات محصولات دانش بنیان

نقش صادرات در ارز آوری

وی افزود: مسئله بازاریابی عامل اصلی ایجاد انگیزه و توسعه تولید است و صادرات عامل خوبی برای ارز آوری کشور و شرکت های مربوطه به شمار می رود که باید به آن توجه داشت.

مرادی تاکید کرد: طبق برنامه ریزی ها از طریق ایجاد نمایشگاه های حضوری و مجازی در کشورهای همسایه این مهم به واقعیت می پیوندد و برای رفع موانع آن نیز با کارگزاری های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هماهنگی هایی صورت پذیرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری همدان در تشریح برنامه های پارک در شهرستان های تابعه استان همدان نیز بیان کرد: به فراخور شرایط شهرستان های استان همدان و در تمامی آن ها، مراکز نوآوری و شکوفایی و نیز مراکز رشد واحدهای فناور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: فعالیت شرکت ها را از لحاظ مالی، ساختاری و پشتیبانی تقویت می کنیم و در این بخش نیز از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور کمک گرفته ایم.

رئیس پارک علم و فناوری همدان کلید واژه و اهرم موثر در تحقق شعار سال را حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور و پارک های علم و فناوری دانست و گفت: تلاش خود را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری معطوف می کنیم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.