ورود استعدادها به دانش بنیان

دیدار دکتر ستاری و حاجی میرزایی

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست برخط گفت و گوی هفته وزارت آموزش و پرورش بر بستر نرم افزار شاد که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مدیران آموزش و پرورش برگزار شد، از هدایت و راهبری نیروی انسانی مستعد به سوی بروز نوآوری ها و تحقق توسعه پایدار علمی و فناورانه گفت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به این که زیست بوم مساعد ورود دانش‌آموز مستعد به عرصه دانش بنیان در حال ریل گذاری است، ادامه داد: آماده هستیم بر بستر تعاملی اثربخش با وزارت آموزش و پرورش مسیر هدایت و پرورش استعداد‌ها و ورود به مسیر خلق ارزش افزوده و کارآفرینی فناورانه را هموار کنیم.

ستاری، به حمایت معاونت علمی و فناوری از ورود تجهیزات ایران ساخت به آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: طبق تفاهم نامه انجام شده در سال گذشته خرید تمامی محصولات و تجهیزات از نمایشگاه ایران ساخت توسط واحدهای تابعه وزارت آموزش و پرورش با حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه است؛ تلاش می کنیم بر بستر مدارس، پژوهش‌ سراها و هنرستان ها، ضمن هدایت استعدادهای دانش آموزان در مسیر نوآوری، این مجموعه ها را با محصولات دانش بنیان ایران ساخت تجهیز کنیم.

نرم افزار شاد

حمایت از نخبگان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت شرکت های دانش بنیان در تامین تجهیزات آزمایشگاهی کشور گفت: این شرکت ها اکنون به سطحی از توانمندی رسیده اند که بیش از ۷۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز کشور را با کیفیتی هم پای نمونه های خارجی تولید و ضمن جلوگیری از خروج ارز، نیاز پژوهش و فناوری کشور را تامین می کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به حمایت از استعدادهای برتر در قالب طرح مدارس سمپاد به عنوان یک ضرورت، افزود: طرح سمپاد می تواند در پرورش نخبگانی که در تاریخ ماندگار شوند هم چون گذشته مفید باشد و راه را برای ورود استعدادهای برتر به عرصه نوآوری و خلق دانش فراهم کند. در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تمامی راهکارهای لازم را برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای علمی و فناورانه به کار می بندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.