ورود استعدادها به دانش بنیان

دیدار دکتر ستاری و حاجی میرزایی

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست برخط گفت و گوی هفته وزارت آموزش و پرورش بر بستر نرم افزار شاد که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مدیران آموزش و پرورش برگزار شد، از هدایت و راهبری نیروی انسانی مستعد به سوی بروز نوآوری ها و تحقق توسعه پایدار علمی و فناورانه گفت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به این که زیست بوم مساعد ورود دانش‌آموز مستعد به عرصه دانش بنیان در حال ریل گذاری است، ادامه داد: آماده هستیم بر بستر تعاملی اثربخش با وزارت آموزش و پرورش مسیر هدایت و پرورش استعداد‌ها و ورود به مسیر خلق ارزش افزوده و کارآفرینی فناورانه را هموار کنیم.

ستاری، به حمایت معاونت علمی و فناوری از ورود تجهیزات ایران ساخت به آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: طبق تفاهم نامه انجام شده در سال گذشته خرید تمامی محصولات و تجهیزات از نمایشگاه ایران ساخت توسط واحدهای تابعه وزارت آموزش و پرورش با حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه است؛ تلاش می کنیم بر بستر مدارس، پژوهش‌ سراها و هنرستان ها، ضمن هدایت استعدادهای دانش آموزان در مسیر نوآوری، این مجموعه ها را با محصولات دانش بنیان ایران ساخت تجهیز کنیم.

نرم افزار شاد

حمایت از نخبگان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت شرکت های دانش بنیان در تامین تجهیزات آزمایشگاهی کشور گفت: این شرکت ها اکنون به سطحی از توانمندی رسیده اند که بیش از ۷۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز کشور را با کیفیتی هم پای نمونه های خارجی تولید و ضمن جلوگیری از خروج ارز، نیاز پژوهش و فناوری کشور را تامین می کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به حمایت از استعدادهای برتر در قالب طرح مدارس سمپاد به عنوان یک ضرورت، افزود: طرح سمپاد می تواند در پرورش نخبگانی که در تاریخ ماندگار شوند هم چون گذشته مفید باشد و راه را برای ورود استعدادهای برتر به عرصه نوآوری و خلق دانش فراهم کند. در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تمامی راهکارهای لازم را برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای علمی و فناورانه به کار می بندیم.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.