تگ های هوشمند الکترونیکی

تولید تگ های هوشمند

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: موفق به تولید تگ های هوشمند الکترونیکی شده ایم که برای انتقال ایمن محصولاتی مانند دارو و اکسن کاربرد دارند.

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری پردیس اظهار کرد: شرکت ما در حوزه تولید مانیتورینگ هوشمند زنجیره سرد تامین کالا‌های حساس فعالیت می کند و تا به امروز ۵ محصول در این حوزه تولید کرده است.

او افزود: محصولات ما، شامل نرم افزار و سخت افزار‌هایی هستند که می توانند سلامت کالا‌های حساس را تامین کرده و محصولات را از لحظه تولید تا آخرین نقطه زنجیره مصرفی شان که به دست مصرف کننده برسد، مانیتور کنند. همچنین می توانند شرایط ایمنی را برای انتقال این دسته از محصولات فراهم کنند.

کلاهدوز بیان کرد: این تگ های هوشمند الکترونیکی روی محصولات نصب می ‌شوند و باتوجه به این که شرایط نگهداری (دما و رطوبت) هر محصولی متفاوت است این اطلاعات به سامانه نرم افزاری کول تگ داده می شود تا زمانی که شرایط نگهداری محصول به هر دلیلی از حالت ایمنی خود خارج شود، هشدار‌هایی را در لحظه ارائه می دهد و در نهایت به اصلاح زنجیره سرد کالا می پردازد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: از این تگ های هوشمند الکترونیکی برای انتقال محصولات بایو تکنولوژی، فرآورده های خونی، دارو، واکسن و انواع محصولات غذایی استفاده می شود.

تگ های هوشمند الکترونیکی

مزایای تگ های هوشمند

او افزود: محصولات بایو تکنولوژی، فرآورده های خونی، دارو و واکسن بر خلاف مواد غذایی زمانی که فاسد می شوند در کوتاه مدت تغییری در شکل ظاهری شان ایجاد نمی شود و زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد در صورتی که با فراهم کردن یک شرایط مناسب برای انتقال این مواد می توان از بروز این آسیب ها جلوگیری کرد. به عنوان مثال این محصول برای جا به جایی ۲۰ هزار واحد خون بند ناف از ۳۳ مرکز استانی در سراسر کشور به استان تهران استفاده شده است تا شرایط نگهداری از آن ها در کل مسیر مانیتور شده و از فاسد شدنشان جلوگیری شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: این تگ های هوشمند الکترونیکی هیچ نمونه داخلی ندارند و با توجه به این که تمام گواهی های بین المللی را دریافت کرده اند پتانسیل خوبی برای صادرات خواهند داشت.

او یادآوری کرد: یکی از مزیت های این محصول این است که می تواند ارزش افزوده خوبی برای صادرات دیگر محصولات به همراه داشته باشد، زیرا استفاده از این محصول سبب می شود این اطمینان به خریدار داده شود که محصول را در یک شرایط ایمن دریافت خواهد کرد. نمونه های خارجی های زیادی از این محصول وجود دارد، اما شرکت ما اولین تولید کننده داخلی این تگ های هوشمند الکترونیکی است که از لحاظ قیمت، محصول ما مناسب تر است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.