خدمات پزشکی دیجیتال

خدمات پزشکی دیجیتال

خدمات پزشکی آنلاین

بازار اقتصاد و خدمات دیجیتال در دنیا روندی رو به رشد دارد و بیشتر شرکت ها و مجموعه های فعال در تلاشند تا زمینه و فناوری های ارائه خدمات و محصولات خود را به شکل دیجیتالی و آنلاین فراهم کنند، خدماتی مبتنی بر فناوری های ارتباطات و اطلاعات.

یکی از حوزه هایی که بازار دیجیتال آن رونق گرفته، خدمات پزشکی و دارویی است که این اتفاق در ایران با تلاش ۴۸ شرکت دانش بنیان و خلاق به ثمر نشسته و فناوری های دیجیتال به این صنایع کمک کرده است تا خدماتی آنلاین و بر پایه اینترنت به جامعه هدفشان ارائه کنند.
این شرکت ها با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فضایی برای عرضه محصولات و خدمات خود یافتند.

از جمله این محصولات و خدمات می توان به سامانه نوبت دهی آنلاین مطب و مراکز درمانی، مشاوره آنلاین و پرسش و پاسخ پزشکی، سیستم یکپارچه فراخوان نوبان طراحی شده در شرکت هوشمندسازان سلامت پایدار، سامانه جامع نوبت دهی آنلاین پزشکی تولید شده در شرکت نوآوران سلامت گستر شریف و بیمارستان هوشمند شرکت فناوری سیمرغ هوشمند شریف اشاره کرد.

خدمات دیجیتال پزشکی

خدمات پزشکی دیجیتال در دانش بنیان ها

همچنین شرکت توسعه مهندسی رباتیک و رایانه صالح نیز در این زمینه اقدام به طراحی و تولید سیستم هشدار دهنده برای بیماران عمل تعویض مفصل لگن کرده است. از دیگر محصولات این حوزه می توان به اسکنر اپتیک-لیزری کف پا شرکت پیشرو فناوران صنعت برنا، سامانه ارزیابی و نظارت پرستاری (سان نرس) شرکت سان طب کرمانشاه و سیستم خبره تشخیص بهنگام سرطان ریه (ECD) مبتنی بر داده کاوی طراحی شده در شرکت تحلیل پردازه ارقام هوشمند اشاره کرد. در این میان سهم استان تهران با ۲۵، فارس با ۶ و اصفهان با ۵ شرکت دانش بنیان فعال در این حوزه بیشتر از دیگر استان های کشور است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   ربات های پزشکی

سامانه اعتباربخشی و حاکمیت بالینی بیمارستان ها، ربات دستیار جراح در جراحی لاپاروسکوپی (روبولنز)، اپلیکیشن هزار دارو و ارائه انلاین خدمات دارویی و درمانی، اپلیکیشن خدمات پزشکی و درمانی، شبکه اجتماعی متخصصان علوم پزشکی را نیز باید از محصولات دیگر ارائه شده در این حوزه بدانیم.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.