دستیابی مجموعه دیجی اکسپرس به گواهی دانش بنیان

ساختار شرکت

کمتر کسی است که در دنیای امروز ایران، از مجموعه فروشگاهی آنلاین دیجی کالا خرید نکرده باشد. کیفیت و سطح بالای خدمات دیجی کالا در حال حاضر تضمین شده است و همین کیفیت بالا موجب رشد و توسعه این مجموعه شده است. به منظور مدیریت بهتر قسمت های مختلف و زیرشاخه های متعدد فعالیت های خود، دیجی کالا شرکت هایی را راه اندازی نموده است که هر کدام مسئولیت وظایف متفاوتی را در سازمان بر عهده دارند. دیجی اکسپرس یکی از این شرکت هاست که وظیفه توزیع محصولات خریداری شده و رساندن آنها به دست کاربران را به انجام می رساند. برای کسانی که با عملکرد مجموعه های مشابه آشنا هستند، شاید این سوال پیش بیاید که چطور چنین مجموعه ای موفق به دریافت مجوز دانش بنیان شده است.

در حوزه دانش بنیان محصول اهمیت خاصی دارد. در واقع به آسانی می توان این گواهی را از نظر عملکرد و نحوه دریافت با گواهی هایی مانند ایزو مقایسه نمود. عیار دانش بنیانی یک شرکت که به صورت نوع گواهی دانش بنیان نمود پیدا می کند، بر اساس ویژگی های کمی و کیفی محصول مشخص می شود.

ویژگی های سیستم

پلتفرم های آنلاین در حوزه فناوری اطلاعات خود به عنوان محصول شرکت به حساب می آیند و در صورتی که علاوه بر تحقیق و توسعه به منظور بهبود خدمات خود از فناوری های مدرن در ساختار نیز بهره برده باشند، می توانند به عنوان شرکت های دانش بنیان مطرح شوند.برخی از مهمترین نمودهای فناوری در این شرکت ها شامل هوشمندسازی سیستم، توانایی خدمت رسانی به حجم بالایی از مشتریان و پردازش اطلاعات دریافتی با درصد خطای پایین است.

سیستم توسعه یافته توسط دیجی اکسپرس قادر است حجم بسیار بالای سفارش های روزانه دیجی کالا را مدیریت نماید، رفتار رانندگان را تحلیل نموده و بهترین مسیر را برای آنها انتخاب کند، به کمک سرویس های پروکسی برای ارسال هایی که خارج از حوزه فعالیت رانندگانش است تأمین نیرو نماید و تعداد رانندگان بسته به میزان سفارش در یک منطقه را تخمین بزند. هوش مصنوعی به کار رفته در این سیستم در چند سطح متفاوت به یاری نیروی انسانی آمده و قادر است بسته به نیازهای جاری خود را تطبیق دهد.

هوشمندسازی و توسعه فناوری در زمینه چگونگی توزیع کالاهای خریداری شده در سطح کشور به تجربه یکی از طرح های بسیار موفق بوده است و با بهره مندی از تسهیلات این حوزه، دیجی اکسپرس قادر است به سرعت به یکی از چابک ترین و بهینه ترین سامانه های نقل و انتقال کالا در سطح کشور بدل گردد. امید است که این موفقیت برای شرکت های فعال مشابه در بازار فناوری اطلاعات الهام بخش و مشوق فعالیت هایشان باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.