تست های تشخیص کرونا

تست های تشخیص سریع کرونا

مدیرکل دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت از تولید و کسب مجوز تست های تشخیص سریع کرونا در شرکت های دانش بنیان ایرانی خبر داد.

دکتر حسین وطن پور افزود: ما در دفتر فناوری سلامت موضوع تست های تشخیص سریع کرونا را از مدت ها پیش که در دنیا به آن روی آورده بودند پیگیری کردیم و خوشبختانه شرکت های دانش بنیان توانمندی در این زمینه تحقیقات خود را انجام دادند.

وی افزود: پس از تولید این تست های تشخیص سریع کرونا در شرکت های دانش بنیان با اداره کل تجهیزات وزارت بهداشت و آزمایشگاه جامع وزارت بهداشت مکاتبات لازم صورت گرفت که در صورت تأیید بتوانیم این تست ها را به چرخه تشخیص کرونا وارد کنیم.

مدیرکل دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت یادآور شد: در حال حاضر برای تشخیص بیماری کروناویروس از تست های «پی سی آر» و «سرولوژی» استفاده می شود که ما پیشنهاد کردیم تست تشخیص سریع که بر پایه آنتی ژن است و می تواند با سرعت بالاتر، جمعیت بیشتری را غربالگری کند نیز در دستور کار قرار گیرد.

تست های تشخیص کرونا

شناسایی بیماران کرونایی

وی افزود: این تست ها که از سوی شرکت های دانش بنیان تولید شده اند به معاونت بهداشتی وزارت بهداشت ارائه شدند و خوشبختانه با تأیید موضوع از سوی وزارت بهداشت، پیگیری این موضوع با موافقت کلی و جواب مثبت وزارت بهداشت مواجه شد.

وطن پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه شرکت دانش بنیان که پیش از این هم تست های «پی سی آر» تولید می کردند و توان فناوری لازم را برای تولید این نوع تست ها دارند، در حال تولید تست های تشخیص سریع یا Rapid Test هستند که با توجه به تاییدیه وزارت بهداشت و نمونه های وارداتی که موجود است می توانند نیاز داخل را تأمین کنند.

وی افزود: هنوز وزارت بهداشت ظرفیت جمعیتی تحت پوشش این نوع تست ها را مشخص نکرده است اما با توجه به توان فنی این سه شرکت دانش بنیان این آمادگی برای افزایش توان تولید آن ها نیز وجود دارد تا مرحله رصد بیماران کرونایی با سرعت مناسبی پیش برود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.