کرونا و ضرر یک میلیارد دلاری شرکت های فناوری

کرونا و ضرر یک میلیارد دلاری

کرونا و ضرر یک میلیارد دلاری شرکت های فناوری بسیار مشکل ساز شده است. شیوع کرونا ویروس در حدود ۱۰۰کشور جهان، تاکنون دردسرهای زیادی برای اقتصاد و صنایع کوچک و بزرگ موجود در دنیا ایجاد کرده است و صنایع مرتبط با فناوری نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند.

علاوه بر کاهش تولید قطعات مورد نیاز، کاهش تولید، کاهش درآمدزایی و… بسیاری از غول های فناوری جهان از جنبه دیگری هم تحت تأثیر کرونا قرار گرفته اند.گفته می شود ضرر اقتصادی رویدادهای تجاری این کمپانی های بزرگ فناوری که به‌دلیل شیوع کرونا در جهان لغو شده یا به تعویق افتاده، به ۶۶۶ میلیون دلار رسیده و می تواند از یک میلیارد دلار نیز فراتر برود.

کرونا و ضرر یک میلیارد دلاری

لغو کنفرانس های تجاری تکنولوژی

طبق گزارش مؤسسه تحقیقاتی PredictHQ، به موازات تشدید شیوع کرونا ویروس در جهان، کنفرانس های تجاری تکنولوژی نیز از ضرر این ویروس در امان نماندند. ضرر لغو کنفرانس های ۸ کمپانی بزرگ فناوری جهان ازجمله Google I/O، رویداد F8 فیس بوک و کنگره جهانی موبایل از ۶۶۶ میلیون دلار گذشت و البته اگر اوضاع به همین منوال پیش برود و برگزاری کنفرانس ها و رویدادهای تجاری تعداد بیشتری از غول های فناوری جهان لغو شود یا به تعویق بیفتد این رقم خسارت می تواند از مرز یک میلیارد دلار نیز فراتر برود.

 این مؤسسه تحقیقاتی در گزارش خود مبلغی را که هر یک از کمپانی ها می توانستند از محل این رویدادها کسب کنند به حساب نیاورده و این رقم تنها ضرر و زیان ناشی از بازگرداندن هزینه اتاق هتل شرکت کنندگان، ایرلاین ها، رستوران ها، سرویس های حمل و نقل و… را شامل می شود. به‌هرحال هرسال غالباً از محل حضور جمعیتی که برای شرکت در این رویدادها و کنفرانس ها گرد هم جمع می شدند گردش مالی بالایی داشت و از آن جا که همه این موارد از قبل رزرو شده بوده، حالا شرکت های فناوری به‌دلیل عدم برگزاری، مجبور به پرداخت ضرر و زیان به مخاطبان هستند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بهره مندی شرکت های دانش بنیان از معافیت های گمرکی

بار سنگین مالی ناشی از کرونا برای شرکت های جهان

اما برگزار نشدن کدام رویداد تجاری فناوری دردسر مالی بیشتری به دنبال داشته است؟ در پاسخ باید گفت طبق آمار مؤسسه تحقیقاتی PredictHQ، بخش عمده مجموع این ضرر و زیان ناشی از برگزار نشدن کنگره جهانی موبایل است. انتظار میرفت این کنگره در ماه گذشته بیش از ۱۰۰هزار نفر را راهی بارسلونا در اسپانیا کند و حالا میزان ضرر عدم برگزاری آن، ۴۸۰ میلیون دلار اعلام شده است. این کنفرانس هر سال برترین ایده پردازان حوزه تلفن همراه را گرد هم جمع می کند و تازه ترین های غول های این صنعت رونمایی می شد. با لغو برگزاری کنگره جهانی موبایل، کشور اسپانیا نیز از یک منبع مهم گردش مالی بی نصیب ماند. البته این تنها بدشانسی اسپانیا نبوده است و با توجه به شرایط موجود، اجلاس تحلیلگران امنیتی مؤسسه بزرگ کسپرسکی(SAS) نیز به تعویق افتاد. قرار بود SAS2020 از ۶ تا ۹ آوریل در بارسلونا برگزار شود و هزاران متخصص امنیت سایبری و محقق و همچنین اعضای آژانس های دولتی و قضایی را گرد هم جمع کند. هرسال در این اجلاس میزگردها، کنفرانس ها و جلسات بحث و گفت ‌و ‌گو و همچنین ورک شاپ هایی درباره امنیت سایبری برگزار می شود اما حالا به تعویق افتاد و ضربه مالی دوم را به اسپانیا زد. سخنگوی این کمپانی گفت:

“اگر نتوانیم در این رویداد با رقبا یا دوستان جدید خود دست بدهیم و شرکایمان را در آغوش بگیریم، احساس می کنیم چیزی کم است. به‌دلیل نگرانی مان از سلامت همکاران و فعالان این عرصه تصمیم گرفتیم این رویداد امنیتی را در زمانی درست که هرکسی بتواند احساس امنیت و آرامش داشته باشد، برگزار کنیم.

بار سنگین مالی ناشی از کرونا برای شرکت های جهان
لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.