ساخت کوره های حرارتی

تولید تجهیزات حرارتی

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید تجهیزات حرارتی مانند کوره های حرارتی شدند، ضمن آن که با حضور دانش آموختگان دانشگاهی در این مجموعه، خدمات فنی نیز به صنایع ارائه می شود.

اسماعیل گنجه، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به فعالیت فناوران این شرکت در دو حوزه طراحی و ساخت سیستم های تابشی پیشرفته مادون قرمز و بازرسی سازه های فلزی شامل جوش و بتن، گفت: این شرکت با مشارکت جمعی از دانش آموخته های در حوزه بازرسی های غیر مخرب از سازه های فلزی و قطعات صنعتی و نیز ساخت سامانه های پیشرفته حرارتی، طراحی، ساخت و ارائه خدمات در زمینه جوشکاری، اتصالات و فرآوری مواد در زمینه متالورژی پودر و نانو مواد فعال است.

وی  مهم‌ترین هدف این شرکت فناور را ساخت کوره های حرارتی پیشرفته عنوان کرد و ادامه داد: فناوری ساخت این کوره ها بسیار پیشرفته است و نمونه مشابه داخلی از این محصول پیشرفته در کشور موجود نیست. خوشبختانه توانستیم پس از کسب تائیدیه های علمی فاز تجاری سازی و توسعه محصولات تابشی حرارتی مادون قرمز مانند کوره های عملیات حرارتی سطحی، خشک کن رنگ خودرو، خشک کن میوه و سبزیجات را آغاز کنیم.

کوره های حرارتی

بومی سازی تجهیزات

گنجه، ارائه خدمات تست و بازرسی فنی را یکی دیگر از توانمندی های فعالان فناور این شرکت برشمرد و یادآور شد: با استفاده از دانش و تجربه اعضای خود از قابلیت ارائه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره ای و صنعتی به سایر مراکز دولتی و خصوصی برخوردار هستیم و فناوران این شرکت، ضمن توانمندی در طراحی و ساخت کوره ها، خشک کن ها و محفظه های تابشی مادون قرمز، ساخت کوره های حرارتی دما و خلاء بالا را در شمار فعالیت‌هایشان دنبال می کنند.

وی لحیم کاری سخت و نرم اتصالات هم جنس و غیر همجنس، اتصال های نفوذی در دماهای بالا مانند جوشکاری و لحیم کاری نفوذی، آسیاب مکانیکی انواع پودرهای فلزی و سرامیکی برای تولید مواد کامپوزیتی را از خدمات این شرکت دانست و افزود: علاوه بر تولید محصول، خدمات حرارتی مواد مانند سخت کاری سطحی، سنتز نانو مواد، آلیاژسازی سطحی، آنالیز شوک حرارتی، انجام فرآیندهای بریزینگ و TLP به دانشجویان، اعضای هیات علمی و صنعتگران ارائه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.