ساخت دستگاه های بازیافت

رونمایی دستگاه های بازیافت

دستگاه های بازیافت در مبدا (آر.وی.ام) ساخت شرکت های دانش بنیان داخلی که با همکاری و تامین اعتبار ژاپن و با همکاری ایران به صورت مشترک تولید شده است، رونمایی شد.

پیروز حناچی، روز سه شنبه در آیین همکاری سه جانبه شهرداری تهران، یو.ان.دی.پی (سازمان برنامه توسعه وابسته به سازمان ملل متحد) و ژاپن در پروژه مدیریت پسماند شهر تهران و رونمایی از دستگاه های آر.وی.ام (بازیافت در مبدا) به مناسبت روز بدون پلاستیک، اظهار داشت: بخش عمده ای از مشکلات کلان شهرها مانند آلودگی هوا، ترافیک، پسماند، تامین آب سالم و حمل و نقل مشترک است.

وی با بیان این که پایتخت کشورمان در رده ۱۶ کلانشهر بزرگ جهان قرار دارد، اظهار داشت: تلاش کردیم مشکلات تهران در حوزه های زیست محیطی را با  اقدامات مختلف و استفاده از تجربیات جهانی حل کنیم.

حناچی با بیان اینکه همه گیری کرونا شرایط خاصی را به مردم جهان تحمیل کرده و تجربیات تازه ای را سبب شده است، ادامه داد: پس از کادر درمان و بهداشت، مدیریت شهری بیشترین درگیری را با مسأله کرونا دارد و مباحثی مانند مدیریت فضای شهری، پشتیبانی از کادر درمان، آرامستان‌ ها و موضوع حمل و نقل از نمونه های آن هستند.

وی با بیان این که با اکثر پایتخت ها و کلانشهر های جهان در حال مذاکره و انتقال تجربیات هستیم، اضافه کرد: یکی از مشکلات و تجربیات کرونا، افزایش پسماند های عفونی است و در تهران نیز جمع آوری و امحا آن از طرق بهداشتی در حال انجام است.

حناچی سابقه همکاری شهرداری‌ و ژاپن را بیش از ۲ دهه خواند و افزود: اولین همکاری بیش از ۲۰ سال پیش و در زمان زلزله کوبه ژاپن اتفاق افتاد و تهران امروز آمادگی بیشتری برای زلزله دارد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   فضای کار شرکت های دانش بنیان

ساخت دستگاه های بازیافت

مزایای دستگاه های بازیافت

وی ادامه داد: تهیه بیش از ۷۰ پد بالگرد، ۱۰۰ مرکز مدیریت بحران با تمامی امکانات در نقاط مختلف تهران و مقاوم سازی زیر ساخت ها و مکان های آسیب پذیر احتمالی از اقدامات این مطالعه بود.

شهردار تهران ادامه داد: ساماندهی رود دره ها به ویژه رود دره فرحزاد و همکاری های مشترک در طرح کاهش پسماند که بخشی از آن امروز رونمایی می شود از دیگر موضوعاتی است که در آن از تجربیات و همکاری های بین المللی استفاده می شود.

حناچی با اشاره به استفاده از تجربه ژاپن در ۲ موضوع پسماند و نوسازی بافت های فرسوده گفت: این ۲ تجربه می تواند زمینه ساز ادامه همکاری های بعدی ما باشد و از آغاز این دوره از مدیریت شهری با تفکیک پسماند از مبدا و استفاده از  ایستگاه های میانی بیش از یکهزار و ۵۰۰ تن پسماند دیگر دفع نمی شوند و همچنین بخش زیادی از باقی پسماندها تبدیل به برق می شود.

وی با تاکید بر بحث آموزش و محوری خواندن آن، افزود: طرح جامع پسماند به تصویب رسیده و نقشه راه ما در آینده است و باید به این موضوع تاکید شود که ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دوز واکسن کرونا توسط دولت ژاپن به ایران اختصاص داده شده که باید این نوع دوستی را در شرایط کرونایی قدر نهیم.

وی ادامه داد: دستگاه های آر.وی.ام که ساخت شرکت های دانش بنیان داخلی است با همکاری و تامین اعتبار دولت ژاپن و با همکاری ایران به صورت کار مشترک صورت گرفته است.

شهردار تهران تاکید کرد: هدف این است که بتوانیم پلاستیک های تولید شده و شیشه های پلاستیکی که در کشور ایران به میزان بالایی استفاده می شود و ممنوعیت کمتری برای استفاده نکردن از آن وجود دارد، به صورت مجدد بازیافت کنیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دستگاه تصویربرداری پزشکی هسته ای

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.