احراز هویت ترکیبی

سامانه ترکیبی احراز هویت

سامانه ترکیبی احراز هویت

محمدرضا نوروزی، مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان رایابین پارس، ضمن مطرح کردن مهم‌ ترین محصول دانش‌ بنیان این شرکت گفت: سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد بر اساس چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب، حاصل ترکیب سه بخش تشخیص چهره، اثر انگشت و زنده بودن است که همگی در قالب یک سامانه مشترک به مشتری ارائه می‌ شود.

این نسخه از سامانه، نسبت به نمونه‌ های موجود و پیشین، پیشرفته‌ تر بوده و گرچه نسخه ساده تشخیص چهره قبلاً هم وجود داشته است، اما با توسعه فناوری و تجاری‌ سازی ایده‌ های نوآورانه این محصول اکنون بهبود و ارتقا یافته است.

 هر دو محصول تشخیص چهره و اثر انگشت، دانش‌ بنیان شناخته شده و بخش تشخیص زنده بودن فرد، از سال ۱۳۹۴ تحت توسعه و تحقیق قرار گرفته و در حال حاضر نسخه بالغ آن در ترکیب با دو محصول تشخیص چهره و اثر انگشت، ارائه شده است.

پایلوت تشخیص زنده بودن ایران‌ ساخت، این قابلیت را دارد که ۱۰۰ هزار نفر در روز را ظرف ۴۵ روز و همچنین یک پایلوت یک‌ میلیون نفر در روز را ظرف ۷۵ روز انجام دهد.

سامانه ترکیبی احراز هویت

احراز هویت آنلاین

این محصول ایران‌ ساخت از نرم‌ افزارها و ابزارهای داخلی استفاده می‌ کند و قادر است در حالت ساده بر روی نرم ‎افزارهای مرورگر اجرا شده و مستقل از نوع سیستم‌ عامل، بر روی همه پلتفرم‌ ها اجرا شود. علاوه بر این، نسخه سیستم عامل اندروید این محصول نیز ارائه شده که می‌ تواند صدا را به عنوان فاکتور تکمیلی برای تشخیص زنده بودن فرد انتقال دهد.

مهم‌ ترین مزیت این محصول انجام شدن تمامی مقایسه‌ ها و تاییدات در کمتر از یک دقیقه است. اگر دستورها و فرامین به درستی ارائه شود، سامانه فرد را زنده محسوب کرده و ضمناً تصویر چهره را با تصویر قدیمی که هنگام صدور کارت ملی دریافت شده مقایسه می‌ کند.

مدیرعامل شرکت الگوریتم‌ های هوشمند رایابین با اشاره به اینکه نمونه مشابه خارجی برای تشخیص چهره وجود دارد ولی نمونه ترکیبی آن با اثر انگشت در بازار موجود نیست، بیان کرد: «به ‌شدت به فکر صادرات هستیم و امیدواریم از طریق واسطه‌ هایی بتوانیم محصول را در این کشورها ارائه دهیم.»

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.