اختتامیه رویداد شکوفا

اجزای اکوسیستم نوآوری در اختتامیه رویداد شکوفا

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد کرد یک شبکه از مدیران زن شرکت های دانش بنیان مانند یک اتحادیه تشکیل شود تا مباحث مربوط به فرهنگ سازی و امور صنفی، حرفه ای و ترویجی زنان را دنبال کنند.

محمدصادق خیاطیان عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم اختتامیه رویداد نقش موثر زنان در مدیریت بهینه مصرف در حوزه برق، آب و انرژی (شکوفا) با بیان این که دغدغه امروز نشان می دهد که اکوسیستم نوآوری به سمت تقویت جایگاه زنان و نقش آفرینی بیشتر آن ها در اقتصاد دانش بنیان پیش رفته است، گفت: دولت و در کل مجموعه نظام به خوبی از اکوسیستم نوآوری حمایت کرده و قوانین لازم را مصوب کرده اند.

وی ادامه داد: سیاست های اجرا شده در حوزه دانش بنیان و آموزش عالی و حوزه مدیریتی نشان می دهد که جمهوری اسلامی توانسته سیاست های خوبی را برای توسعه این زیست بوم رقم بزند.

خیاطیان در ادامه بر شکل گیری درست اجزای اکوسیستم نوآوری در کشور تاکید کرد و گفت: امروز اجزای مختلف این اکوسیستم در کشور شکل گرفته است به طوری‌که بیش از ۵۵۰۰ شرکت دانش بنیان و چندین شرکت خلاق و پارک علم و فناوری در هر استان با واحد فناور و نوآور مستقر و شتاب دهنده داریم. البته در دنیا بروکر‌ها نیز به عنوان یکی از اعضای این اکوسیستم وجود دارند. بروکر‌ها به عنوان نهاد میانجی بین بازار و عرضه کننده فناوری نقش ایفا می کنند که باید به دنبال فعال کردن و توسعه آن ها در کشور باشیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   راه اندازی کارخانه نوآوری آریا

اکوسیستم نوآوری

شرکت های دانش بنیان در اختتامیه رویداد شکوفا

سرپرست مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه به اقدامات ترویجی و فرهنگ سازی های صورت گرفته برای رشد اکوسیستم نوآوری در کشور اشاره کرد و گفت: در ابتدای دولت یازدهم تعداد شرکت های دانش بنیان ۵۰ شرکت بود، اما در حال حاضر تعداد آن ها نزدیک به ۵۶۰۰ شرکت رسیده است که این نشان دهنده اقدامات ترویجی دولت در این عرصه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان اشتغال زنان در صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۱ درصد از نیروی انسانی و ۱۵ درصد از مدیران میانی صندوق نوآوری را زنان تشکیل می دهند که از سطح علمی بالایی نیز برخوردارند.

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان پیشنهاد راه اندازی شبکه ای از مدیران زن در شرکت های دانش بنیان را مطرح کرد و گفت: پیشنهاد می کنم که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت کشور یک شبکه از مدیران زن شرکت های دانش بنیان در نقش یک اتحادیه تشکیل شود که بتوان علاوه بر بحث های فرهنگ سازی و اقدامات ترویجی، کار‌های صنفی و حرفه ای زنان را از این طریق دنبال کرد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.