چالش‌ های صنعت هوانوردی

چالش‌ های صنعت هوانوردی

صنعت هوانوردی

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست بوم صنعت هوانوردی کشور توسعه یافت. در حال حاضر حدود 600 شرکت دانش بنیان و خلاق در این صنعت فعالیت می کنند.

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از صنایع تاثیرگذار در رونق اقتصادی کشورها، صنعت هوایی و هوانوردی است. اهمیت این حوزه راهبردی به حدی است که سال 1996 از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی قطعنامه ای روز جهانی هواپیمایی به صورت رسمی تصویب شد.

همه کشورها در تلاش هستند با استفاده از نیروی متخصص داخلی و رصد پیشرفت‌ های فناورانه دیگر کشورها سهم خود از این صنعت پیچیده و ارزش آفرین را ارتقا دهند. آمارها گواهی می دهند که در دنیا سالیانه 30 میلیون پرواز انجام می شود. عددی بزرگ و قابل توجه که دست اندرکاران این حوزه را ملزم به رعایت مواردی چون ارتقای ایمنی پروازها، توسعه ظرفیت ناوبری هوایی، افزایش تسهیلات و غیره کرده است.

چالش‌ های صنعت هوانوردی

نوآوری های صنعت هوانوردی

ایران هم برای جا نماندن از غافله این صنعت چاره ای ندارد جز هم گامی با فناوری های روز و پایش لحظه به لحظه این پیشرفت ها. شاید بتوان روزهای جنگ تحمیلی را نقطه اوج پیشرفت های فناورانه صنعت هوایی در ایران دانست. روزهایی که به جبر وضعیت اضطراری جنگ و تحریم ها، ایران تازه بازگشته از روزهای انقلاب را به سمت اتکا و اعتماد به توانمندی و دانش جوانان و متخصصان داخلی سوق داد. البته نتیجه این اعتمادها نیز مقبول افتاد و نتایج بی نظیری عائد کشور شد. این روند توسعه ادامه یافت تا امروز که پرچم به دست جوانانی افتاده است که با دانش خود تلاش می کنند ایران را به لیست کشورهای دارای فناوری بالا در صنعت هوایی متصل و توانمندی های تخصصی خود را به دنیا اثبات کنند.

در همین راستا ستاد توسعه فناوری ‌های فضایی و حمل‌ و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایستادن در کنار این جوانان سعی دارد، تلاش‌ های آن ها را به ثمر برساند و حامی ایده ‌ها و خلاقیت ‌های آن ها باشد.

نوآوری‌ هایی که بر پایه تجریبات جهانی، تخصص ‌های داخلی، مبتنی بر مدلی ایرانی و بر مدار نیازهای تعریف شده ارائه شده‌ و ایران را به یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه بدل کرده ‌است. معاونت علمی و فناوری به عنوان پلی میان نهادهای دولتی و شرکت ‌های دانش ‌بنیان و خلاق، تجاری ‌سازی ایده ‌ها را تسهیل کند.

در حال حاضر با تلاش ستاد توسعه فناوری ‌های فضایی و حمل‌ و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 600 شرکت دانش‌ بنیان و خلاق در صنعت هوایی شناسایی شده‌ اند تا به نیازهای این حوزه پاسخی فناورانه دهند. چالش‌ هایی چون تامین قطعات یدکی، تامین نیازهای حوزه MRO، طراحی و ساخت هواپیما، ساخت قطعات هوایی و غیره.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.