سیستم استریل خودکار تجهیزات پزشکی

استریل تجهیزات پزشکی

استریل تجهیزات

تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزاتی هستند که استریل کردن آنها از اهمیت بسیار بالایی به خصوص در نمونه های یک بار مصرف برخوردار است. در همین راستا و به منظور بهبود این فرایند در داخل کشور، یک شرکت دانش بنیان اقدام به ساخت و توسعه یک سیستم استریل با گاز اتیلن اکساید برای گندزدایی و ضدعفونی نموده است.

محمدجعفر حسینی، مدیرعامل این شرکت دانش‌ بنیان با اشاره به کاربردهای سیستم استریل که اصل جدا نشدنی تولید تجهیزات پزشکی است، گفت: «دستگاه استریل طراحی شده توسط فناوران و متخصصان این شرکت، به‌ صورت فشرده است و قابلیت کاربری آسان و استفاده از انرژی پایین تر را دارد. این دستگاه با طراحی اختصاصی برای استفاده آسان و سهولت استفاده کاربر و به صورت تمام اتوماتیک و مانیتورینگ طراحی شده است. سیستم دارای محفظه تقویت شده و به صورت دو درب و یا یک درب است و کلیه پارامترهای کنترلی آن قابل تنظیم و تغییر است.»

حسینی ادامه داد: «سیستم تمام خودکار برای پایش فرآیند استریل با گاز اتیلن اکساید در اندازه‌ های یک تا ۳۰ متر مکعب طراحی شده است. این محصول برای انواع تجهیزات پزشکی یکبار مصرف مانند سرنگ یکبار مصرف، آنژوکت، سر سوزن سرنگ، البسه یکبار مصرف پزشکی، محیط های کشت، لوله ‌های پزشکی و دیگر محصولات پزشکی یکبار مصرف به کار می‌ رود.»

فناوری استریل با گاز اتیلن اکساید، به صورتی کاملا منحصر به فرد در راس فرآیندهای استریل صنعتی قرار دارد. این گاز با تاثیرگذاری کامل بر بافت‌ های ارگانیک و نفوذپذیری بالا، برای انواع محصولات پزشکی و غیر پزشکی که نیاز به استریل دارند، کاربردی است. به جهت جلوگیری از ایجاد رسوب پلیمری باقی مانده از گاز اتیلن اکساید از سیستم دقیق کنترل حرارت استفاده می ‌شود.

استریل تجهیزات پزشکی

مزایا و ویژگی ها

حسینی در خصوص ویژگی های محصول خود اظهار کرد: «شکل ساخت مبدل گاز سیستم استریل از نوع سلولی بوده تا نگهداری و تعمیر آن به آسانی صورت پذیرد. مبدل گاز از جنس استینلس استیل ساخته می شود و دستگاه به گونه‌ ای طراحی می‌ شود که در فشار منفی مقاومت بالایی داشته باشد.»

وی در خصوص نمونه های مشابه این محصول در بازار ادامه داد: «دستگاه استریل با ویژگی‌ های یاد شده، برای اولین بار در داخل ساخته و تمایز آن نسبت به موارد دیگر کامپک بودن آن و اپراتوری آسان و همچنین مصرف انرژی پایین‌ تر است. پایش استریل به گونه ای است که کل فرآیند به صورت کامل قابل رؤیت است و کاربر می‌ تواند به راحتی عملیات تنظیم زمان و میزان معیارهای مختلف را تغییر دهد. این در حالی است که سامانه، فرآیند ضدعفونی سازی را به طول خودکار طی می‌ کند.»

در این شرکت ۸ فرصت شغلی به صورت مستقیم و ۳۰ فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است که با توجه به قیمت پایین تر محصول در مقایسه با نمونه های خارجی علاوه بر اشتغال زایی، صرفه جویی ارزی نیز برای کشور به دنبال دارد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.