واگذاری اراضی پارک فناوری پردیس

واگذاری اراضی پارک پردیس به شرکت های دانش بنیان

پارک فناوری پردیس از ۱۵ تیر ماه فرایند پذیرش و واگذاری اراضی فاز سوم را شروع کرد و این روند تا ۳۱ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. این مجموعه تعدادی از اراضی فاز سوم خود را به شرکت های دانش بنیان و فناور فعال در حوزه های فناوری پیشرفته واگذار می کند.
امین‌رضا خالقیان مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس در مورد فازهای توسعه ای پارک گفت: در ابتدای سال ۱۳۹۹ تحولاتی جدی در توسعه پارک فناوری پردیس رخ داد. در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ سند احداث فاز چهارم پارک فناوری پردیس به مساحت ۲۰ هکتار در راستای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس امضا شد.

واگذاری اراضی پارک پردیس به شرکت های دانش بنیان

راه اندازی دانشگاه ناحیه نوآوری پردیس

همچنین در همین ماه موافقتنامه راه اندازی دانشگاه ناحیه نوآوری پردیس (فاز دانشگاهی پارک) امضا و این دانشگاه با مساحت ۲۵ هکتار به پارک فناوری پردیس ملحق شد. در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ نیز با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تفاهمنامه ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس منعقد شد. تعدد اتفاقات این چند ماه، نشان از خبرهای خوبی برای پارک فناوری پردیس و حرکت آن به سمت ناحیه نوآوری پردیس دارد.
در همین فضا و در حرکت به سمت افق های توسعه ای پارک، فراخوان واگذاری قطعات فاز ۳ مطرح شده است. این فاز با ۳۱ هکتار بیشترین مساحت فازهای تحقق یافته پارک فناوری پردیس را تشکیل می دهد. این در حالی است که تامین زیرساخت های فنی در پردیس کارآفرینی در حال انجام است.

حضور پررنگ شرکت های دانش بنیان در پارک پردیس

خالقیان با ارائه آماری از شرکت های عضو پارک فناوری پردیس گفت: در حال حاضر ۲۷۵ شرکت عضو در پارک فناوری پردیس وجود دارد که ۸۰ درصد از آن ها دانش بنیان است. این شرکت ها در حوزه های مختلف از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات، بایو، مکانیک، نانو و شیمی فعالیت می کنند.
در روند پذیرش و عضویت شرکت های جدید پارک فناوری پردیس اولویت با شرکت های فعال در حوزه های تجهیزات پزشکی پیشرفته، فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق و ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی با فناوری است.

اولویت استقرار شرکت ها در پارک پردیس

خالقیان در پاسخ به این پرسش که چرا برای پذیرش شرکت ها اولویت گذاشته شده است، بیان کرد: براساس تجربه ای که طی چند سال گذشته در پذیرش شرکت های عضو به دست آورده ایم، نشان م دهد که مزایای پارک برای برخی از حوزه های خاص کاربردی تر است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس در خصوص پیش بینی استقبال از این طرح مطرح کرد: با توجه به تجربه فاز اول و دوم واگذاری اراضی پارک پردیس، رضایت نسبی شرکت های عضو از حضور در پارک و تأثیر فعالیت شرکت ها در پارک برای توسعه فناوری ها پیش بینی می شود که واگذاری فاز سوم نیز با استقبال خوبی روبه‌رو شود.
خالقیان گفت: دولت شرایط مناسبی را برای فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان در پارک فناوری پردیس فراهم کرده و هدف از فراخوان ثبت نام نیز اطلاع رسانی جامع و عادلانه در این خصوص به همه شرکت های فعال در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور بود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.