اختصاص شعب ویژه تامین اجتماعی برای رسیدگی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان

اختصاص شعب ویژه تامین اجتماعی برای رسیدگی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان

اختصاص شعب ویژه تامین اجتماعی برای رسیدگی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان در جلسه بررسی مشکلات و مسائل شرکت های دانش بنیان توسط وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ای که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، برگزار شد به تصویب بخشنامه ای که در راستای بسته اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارگاه ها و شرکت های دانش بنیان در ابتدای امسال اشاره کرد و افزود:

“در راستای اجرای این بخشنامه کارگروه مشترکی بین سازمان تامین اجتماعی و به منظور رفع ابهام در امور اجرایی شرکت های فعال دانش بنیان تشکیل شده است.”

اختصاص شعب ویژه تامین اجتماعی برای رسیدگی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان

لزوم تغییر نگرش در موضوع آینده کار

وی بر همکاری و تعامل سازمان تامین اجتماعی و مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی لزوم تغییر نگرش در موضوع آینده کار را مهم دانست و افزود:

“با توجه به شرایط حال و آینده بازار کار باید اصلاحاتی در این زمینه شکل گیرد.”

در این جلسه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر رسیدگی به امور حسابرسی دفاتر شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های قانونی در امور پژوهش ها در صورتی که مغایرتی با قانون نداشته باشد تاکید کرد.

در این جلسه سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور نیز دغدغه ها و مشکلات شرکت های دانش بنیان از جمله در زمینه مسائل بیمه ای و بخشودگی جرایم بیمه ای این شرکت ها را مطرح و از همکاری و تعامل وزیر تعاون، کار و اجتماعی در زمینه شرکت های دانش بنیان و استارتاپی قدردانی کرد.

محاسبه مفاصا حساب بدون اعمال ضریب

در قراردادهای شرکت های دانش بنیان با سازمان تأمین اجتماعی مفاصا حساب بدون اعمال ضریب محاسبه می شود و تاکنون مشکلی ایجاد نشده است.

محمد محمدی، مشاور معاون بیمه سازمان تأمین اجتماعی گفت:

“با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم کردیم که ۴ الی ۵ شعبه در تهران به عنوان شعبه تخصصی اعلام می شود که بر کلیه قراردادهای دانش بنیان متمرکز است.”

محمدی ادامه داد:

“در غرب تهران شعبه های ۱ ، ۱۳ و در شرق تهران ۲۲ ، ۱۹ بر قراردادهای شرکت های دانش بنیان متمرکز و در علاوه بر استان تهران در سایر استان نیز یک شعبه به صورت تخصصی به این شرکت ها خدمات ارائه می دهند.”

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.