کلاه ضد تشنج

کلاه ضد تشنج

تشخیص زمان تشنج با کلاه ضد تشنج

محققان سازمان Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation یا همان CSIRO موفق شدند یک کلاه ایمنی هوشمند مجهز به هوش مصنوعی طراحی کنند که از تشنج افراد جلوگیری می کند. این کلاه ایمنی با کمک هوش مصنوعی خود بر فعالیت های مغزی کاربر نظارت دارد و زمان تشنج افراد را پیش بینی می کند.

این دستگاه برای کنترل سلامت جسمانی افرادی طراحی شده که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند و مغز آن ها تحت تأثیر فشارهای پس از عمل قرار دارد. سرویس تشخیص تشنج مورد نظر با استفاده از داده های ارسال شده توسط دانشگاه موناش در رابطه با بیماری ها و آسیب های مغزی تعلیم داده شده و اکنون می تواند تشنج مغزی را پیش از وقوع آن شناسایی کند و به افراد خبر دهد.

این فناوری جدید به دانشمندان و پزشکان کمک می‌ کند جلوی تشنج بیمار را بگیرند و سلامت او را تضمین کنند. سازندگان این گجت جدید می گویند کلاه ایمنی هوشمند با استفاده از اینترنت بی سیم تمام داده های لازم را به متخصص های مورد نظر ارسال می‌کند و آن ها را در جریان سلامت بیمار قرار می دهد.

کلاه ایمنی هوشمند

درمان صرع با کلاه ضد تشنج

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط یکی از محققان CSIRO به نام Umut Guvenc، به طور معمول یکی از سه فردی که در استرالیا تحت عمل جراحی قرار می ‌گیرد پس از مدتی دچار تشنج می شود. با ساخت کلاه ایمنی هوشمند دانشمندان قادر خواهند بود به سادگی مانع تشنج بیماران شوند. طبق گفته های محقق مذکور، جلوگیری از تشنج افراد روند بهبود آن ها را تسریع می کند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تولید دستگاه اسکنر کف پا

نبود نظارت بر تشنج افرادی که تحت عمل جراحی مغز بوده اند امکان ابتلای آن ها به بیماری صرع را افزایش می دهد. همان طور که مطرح شد نظارت بر اختلال های پس از عمل جراحی می تواند جلوی بسیاری از بیماری های احتمالی را بگیرد و سرعت بهبود بیماران را افزایش دهد. این فناوری فرآیند مراجعه بیماران به مراکز سلامتی را ساده تر می کند چرا که متخصصان می توانند از راه دور بیماران خود را تحت نظر قرار دهند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.