احراز هویت غیر حضوری در بورس با استفاده از هوش مصنوعی

انجام احراز هویت غیرحضوری سجام در بورس

انجام احراز هویت غیرحضوری سجام در بورس توسط یک شرکت دانش بنیان صورت گرفت که مدیرعامل این شرکت گفت:‌ احراز هویت غیرحضوری با ارسال ویدئو از سوی افراد و توسط هوش مصنوعی انجام می شود.

علی رسولی زاده در نشست خبری سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال اظهار داشت: در یک سال گذشته شاهد رشد متحیر کننده بازار سرمایه در کشور هستیم، بورس در میان دیگر بازارها یکی از سالم ترین و اصلی ترین بازارها برای سرمایه گذاری است.

وی راه ورود به بورس را ثبت نام در سامانه سجام و طی کردن مراحل لازم برای احراز هویت اعلام کرد و گفت: افرادی که به دنبال انجام معاملات در بورس هستند باید ضمن ورود به سامانه سجام، انجام مراحل اولیه احراز هویت صورت گیرد و در انتها هویت فرد به اثبات برسد.

انجام احراز هویت غیرحضوری سجام در بورس

احراز هویت با هوش مصنوعی

رسولی زاده خاطرنشان کرد: هجوم مردم برای اخذ کد بورسی باعث شلوغی بیش از حد و صف های طولانی مقابل نهادهای متولی احراز هویت مانند کارگزاری ها و دفاتر پیشخوان شد، این موضوع همزمان با شیوع ویروس کرونا و گستردگی آن بود که به همین منظور بحث فاصله‌گذاری های اجتماعی مطرح شد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسئولان حاضر در کشور مقرر شد تا برای نخستین بار در کشور و با همکاری سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی اقداماتی انجام شود تا مردم به صورت غیرحضوری و بدون مراجعه به نهادهای متولی اقدامات مربوط به احراز هریت در دستور کار قرار گیرد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تشخیص آنلاین آلودگی آب

وی با بیان این که در دنیا سالیان سال است که این فرآیند مطرح شده و احراز هویت به صورت غیرحضوری و توسط هوش مصنوعی در حال انجام است، افزود: بر این اساس اطلاعات فرد از راه دور ثبت و مورد بررسی قرار می گیرد، در این زمینه هوش مصنوعی اقداماتی را که اپراتور به صورت حضوری انجام می دهد به صورت غیرحضوری انجام خواهد داد.

مراحل احراز هویت غیرحضوری

رسولی زاده اعلام کرد: احراز هویت غیرحضوری از طریق عکس فرد انجام می شود، بدین صورت که فرد با ارسال ویدئوی خود به صورت زنده شروع به خواندن متن خواهد کرد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: بعد از ارسال ویدئو، هوش مصنوعی آن را مورد ارزیابی قرار می دهد تا زنده بودن فرد به اثبات برسد.

وی افزود: در انتها امضای فرد اخذ و هویت فرد به صورت الکترونیکی و بدون خروج از منزل انجام می‌شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: پارت اولین شرکتی است که در این راستا پیش قدم شده و سامانه احراز هویت دیجیتالی را از طریق اپلیکیشن سیگنال انجام داده است.

وی با تاکید بر این که در مدت زمان کوتاهی که احراز هویت غیرحضوری به مرحله اجرا رسیده است ۵٠٠ هزار نفر به صورت دیجیتال احراز هویت شدند، گفت: تاکنون شاهد رضایت مردم از این خدمت ارائه شده در کشور هستیم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.