تسهیلات ۴۲۰ میلیون تومانی شرکت‌های نوپای دانش بنیان

علت اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان نوپا

با بروز مشکلات گسترده در حوزه اقتصاد و دشوار شدن فعالیت در فضای اقتصادی کشور به دلایل گوناگون، سازمان های حمایت کننده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش فراوانی داشته اند تا حمایت از شرکت های فعال در زمینه دانش بنیان گسترش پیدا کند. این گسترش به خصوص برای شرکت های نوپا مطرح شده است، مجموعه هایی که بیشترین ضربه را از مسائلی مانند محدودیت های اینترنتی، پیچیدگی های بروکراسی اداری، تحریم های بین المللی و… دریافت کرده و با مشکلات متعدد در این زمینه روبرو شده اند. حالا در ادامه توجه به فعالیت ها در این خصوص، شاهد اعطای تسهیلات ۴۲۰ میلیون تومانی به مجموعه های نوپا هستیم که در ادامه جزئیات آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

تسهیلات 420 میلیون تومانی شرکت‌های نوپای دانش بنیان


همچنین بخوانید ثبت شرکت دانش بنیان:

ثبت شرکت دانش بنیان


جزئیات طرح حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان نوپا

محمد جعفر صدیق رئیس پارک علم و فناوری کشور ضمن بیان اینکه شرکت‌ های نوپا و خطر پذیر دانش بنیان و فناور مستقر در پارک های علم و فناوری کشور با اعطای مبالغی مورد حمایت قرار می‌گیرند، تاکید کرد: «این تسهیلات تا سقف ۴۲۰ میلیون تومان برای حمایت از شرکت های مذکور در برار تلاطم های بازار اعطا می شود. این مبلغ البته به صورت وام نیست بلکه در واقع حمایت از شرکت‌ های نوپا و خطرپذیر محسوب می‌ شود که اگر شرکت جوان و نوپای دانش بنیان نتواند در بازار موفق شود حداقل بدهکار نشود و مشکلات مالی برای آن شرکت پدید نیاید.»

رئیس پارک علم و فناوری کشور با بیان اینکه این حمایت  ها البته برای شرکت  های نوپایی که کار را نیمه کاره ر ها کرده باشند نخواهد بود، بیان کرد: «در صورتی که شرکتی بعد از حمایت‌ های مالی باز هم ادامه روند تولید دانش بنیان را متوقف کرد این حمایت  ها مشابه تسهیلات عمل خواهد کرد و شرکت باید آن را پس بدهد.»

لطفا امتیاز خود را وارد کنید
شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   فضای کار شرکت های دانش بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.