دانش بنیان در خوزستان

دانش بنیان در خوزستان

خدمات مشاوره دانش بنیان در خوزستان

استان خوزستان، مبدا تمدن بشریت، مهد کشاورزی، صنعت، پتروشیمی و فرهنگ در ایران است که با تجمع شرکت ها و موسسات فعال در زمینه های مختلف روبرو است. این استان و مردم عزیز آن در طول دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن خدمات شایانی را به دولت و مردم ایران ارائه کرده است. از این رو دولت در تلاش است تا خدمات بی بدیل مردمان عزیز این استان را جبران نماید از این رو در تلاش است تا با ارائه گواهی نامه دانش بنیان به شرکت ها و موسسات این منطقه، امتیازات بی شماری را به آن ها اعطا کند. در پی این اقدام، گروه ها و مراکز مشاوره از تاسیس تا زمان بهره برداری به سمت این استان و شرکت های تاسیس شده در آن حرکت کرده اند. شبکه دانش بنیان ایران، نیز در میان اقدامات خود ارائه خدمات دانش بنیان در خوزستان را نیز قرار داده است.

دانش بنیان شدن، امتیازات و فواید بی شماری را برای مدیران عامل، موسسان، مالکان شرکت ها و موسسات به همراه دارد که می تواند تاثیرات بسیار خوبی در روند رشد و بهبود فرایند های آن مرکز داشته باشد. همچنین کمک می کند تا مسیر رشد و بالندگی بسیار هموار تر شود. در پی تحقق بخشید به شعار تولید و مانع زدایی ها، تلاش شده تا فرایند هایی صورت گیرد تا فعالان حوزه صنعت، پزشکی و کشاورزی بتوانند محصولات خود را بدون مشکل و با خیالی آسوده تولید کنند. از این رو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدام به ارائه گواهینامه دانش بنیان به شرکت ها و موسسات کرده است که می توانند با استفاده از این گواهینامه، از فواید و مزایای بی شمار آن بهره مند شوند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در اصفهان

دانش بنیان در خوزستان

 

دانش بنیان شدن شرکت ها در خوزستان

برای ثبت نام به عنوان شرکت دانش بنیان باید اقدامات بسیار متعددی را در نظر گرفته و با مشاوره با ارزیابان با تجربه بتوان بهترین گام ها را برای دانش بنیان شدن را برداشت. به این منظور نیاز است تا مراحل بسیار متعددی را طی کرد که در ادامه به بررسی این مراحل پرداخته خواهد شد.

ورود به سامانه ثبت نام: شرکت های متقاضی باید از قسمت ” ثبت نام و ارزیابی” و سپس بخش “سامانه ثبت نام شرکت ها و موسسات دانش بنیان” وارد سامانه ثبت نام شوند.

ثبت نام اولیه شرکت: شرکت هایی که برای اولین بار وارد سامانه می شوند بایستی با انتخاب گزینه “ثبت نام” و سپس تایید تعهدات و آگاهی های لازم، نام شرکت، شناسه ملی و همچنین پست الکترونیک شرکت را در فرآیند ثبت نام را تکمیل نموده تا لینک فعالسازی سامانه به پست الکترونیک وارد شده ارسال گردد. شرکت متقاضی پس از تایید لینک فعال سازی می تواند از طریق شناسه ملی و رمز انتخابی وارد سامانه شده و به ترتیب زیر اطلاعات خود را وارد نماید.

شروع ثبت اطلاعات شرکت: متقاضی می بایست جهت ثبت اطلاعات شرکت ابتدا از نوار ابزار بالا فیلد ” ثبت اطلاعات ” و سپس ” ثبت اطلاعات شرکت ” را انتخاب نماید.

تکمیل اطلاعات : متقاضی باید در هفت بخش : مشخصات کلی – هیئت مدیره – سهامداران – مجوزها ، استانداردها – منابع انسانی موجود– کالا و خدمات – اطلاعات مالی که فیلدهای هر قسمت در سمت راست صفحه نمایش داده شده است، را تکمیل نماید. لازم به ذکر است در تمامی قسمت های فرآیند تکمیل اطلاعات، شرکت، پس از ثبت اطلاعات بایستی به روی دکمه “ذخیره” که در انتهای هر صفحه قرار گرفته، کلیک نماید. در غیر اینصورت اطلاعات تکمیل شده ذخیره نخواهد شد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در شیراز

ارسال درخواست بررسی دانش بنیان: شرکت بعد از تکمیل اطلاعات خود و بارگذاری اسناد مربوط بایستی به قسمت ارسال درخواست دانش بنیان مراجعه نماید و به روی درخواست نهایی کلیک نماید. در صورت تایید ارسال درخواست، رسید پذیرش ارائه خواهد شد.


به طور عمده، از هر هفت شرکت دانش بنیان یک شرکت می تواند گواهی نوع ۱ دریافت کند که بالاترین سطح گواهی دانش بنیان به حساب می آید. با این حال، در استان خوزستان در ۹۵ شرکت ثبت شده تا انتهای سال ۱۴۰۰، تعداد انگشت شماری قادر بوده اند این نوع گواهی را بدست آورند. این امر نشان می دهد که گرچه تلاش ها در حوزه دانش بنیان در این استان نسبتاً گستردگی قابل قبولی دارد، اما کیفیت این فعالیت ها محل بحث است. مشخصاً علاقه جمعی فعالان اقتصادی یک منطقه به دانش بنیان باید مورد توجه قرار بگیرد و شرایط برای راه اندازی طرح های سطح بالاتر فراهم شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.