تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار

تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار محصول شرکت دانش بنیان

تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار محصول شرکت دانش بنیان

ورود به هریک از بازارهای صادراتی و بین‌المللی نیازمند دسترسی و تحلیل اطلاعات بروز و مدون از بازارهای هدف است. تدوین استراتژی ورود به بازار، قیمت‌گذاری محصول، تحلیل رقبا، بخش‌بندی رقبا، ارزیابی الگوی مصرف‌کنندگان و همچنین سیستم‌های فروش در بازار هدف برای هریک از محصولات دانش بنیان جهت صادرات موفق است. تهیه گزارشات تحقیقات بازار شرکت و محصول دانش بنیان بین‌المللی یکی از بهترین ابزارهای دستیابی به این اطلاعات و همچنین تدوین برنامه صادراتی،کارآمد است. به همین منظور و با هدف ورود محصولاتِ شرکت‌های دانش بنیان به بازارهای صادراتی جدید، بخشی از هزینه‌های تهیه این گزاراشات از طریق کارگزاران خبره این حوزه، به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت می‌شود.


فهرست حمایت ها در تحقیقات بازار بین‌الملل

تهیه گزارشات تحقیقات بازار بسته به نیاز هر یک از شرکت‌های دانش بنیان و هدف از تدوین گزاراشات می‌تواند شامل بخشی از موارد زیر به منظور تکمیل برنامه صاداتی باشد:

 • بررسی و شناسایی بازار، پیشنهاد بازارهای هدف و روش‌های نفوذ به بازار
 • تعیین و معرفی پیش‌نیازهای مجوزی و استاندادرهای محصول جهت ورود به بازار
 • آنالیز رقبا و بخش بندی بازار
 • ارزیابی و تحلیل الگوی خرید مصرف‌کنندگان در بازار هدف
 • تدوین استراتژی بازاریابی
 • تدوین استراتژی قیمت‌گذاری محصولات
 • تحلیل صنایع و پیش‌بینی تأثیر تحولات منطقه‌ای و جهانی در بازار محصول موردنظر
 • ارزیابی کارکرد برند و همچنین تدوین استراتژی توسعه برند
فهرست حمایت ها در تحقیقات بازار بین‌الملل شرکت دانش بنیان

میزان حمایت تحقیقات بازار بین‌الملل شرکت دانش بنیان

میزان حمایت تحقیقات بازار بین‌الملل

درصد حمایت کریدور از هزینه‌های اخذ خدمات موضوع ماده یک، براساس نیاز و اولویت شرکت در تهیه این گزارش متفاوت بوده و در صورت تأیید کریدور، به میزان ۸۰% هزینه‌های تهیه گزارشات تحقیقات بازار تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال توسط معاونت پرداخت می‌گردد.
در صورت نیاز یک شرکت به تدوین گزارشات جدید و یا در حوزه جغرافیایی متفاوت برای دفعات بعدی، میزان حمایت در صورت صادرات موفق ناشی از تدوین گزارشات قبلی به همان میزان ۸۰ درصد و در صورت عدم کارایی گزارشات قبلی در راستای صادرات آن شرکت، تهیه گزارشات تحقیقات بازار در دفعات بعدی، به میزان ۵۰ درصد حمایت تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال تعیین می‌گردد.
خرید گزارشات تحقیقات بازار آماده از مراجع معتبر در صورت تأیید گزارش توسط کریدور می‌تواند تا سقف تعیین شده مورد حمایت قرار گیرد.


تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار شرکت دانش بنیان

در راستای تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار بین المللی برای شرکت‌های دانش بنیان، معاونت اقدام به حمایت از شرکت‌ها جهت پوشش دهی این نیاز اساسی نموده است.

تحقیقات بازار برای شرکت‌هایی که قصد ارتقاء کسب و کار خود را دارند یک حرکت لازم و اجباری است. در حقیقت بسیاری از شرکت‌ها به صورت ناخودآگاه هنگامی که شروع به جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات بازار خود از میان منابع می‌کنند، تحقیقات بازار را انجام می‌دهند. البته مسلم است که یک گزارش تحقیقات بازار که به درستی تهیه شده باشد نسبت به یک گزارش تصادفی اطلاعات بیشتری به نمایش می‌گذارد. ممکن است شرکت‌های کوچک بودجه لازم برای خرید و یا آموزش تحقیقات بازار را نداشته باشند بنابراین برنامه تحقیقات بازاریابی با هزینه کم، ایده بسیارمناسبی برای چنین شرکت‌هایی است.

کسب و کارهای کوچک هم به اندازه سازمان‌های در حال رشد به ایده‌های کاهش هزینه تحقیقات بازار نیاز دارند. زیرا با ظهور اینترنت و همچنین خرید الگوهایی که دائماً در حال تغییر هستند این حس به وجود می‌آید که نباید برای تحقیقات بازار خیلی هزینه کرد و با کمترین میزان سرمایه گذاری هم می‌توان به بهترین نتایج دست یافت. ۸ گام برای کاهش هزینه تحقیقات بازار در ذیل معرفی شده است.

 • گام اول: داشتن هدف‌های مشخص و واضح و پرسشنامه‌ای آماده
 • گام دوم: بررسی آنلاین بازار
 • گام سوم: استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان
 • گام چهارم: کانال توزیع
 • گام پنجم: تجزیه و تحلیل مزیت رقابتی
 • گام ششم:گزارش داده‌های جمع آوری شده
 • گام هفتم: اخبار و مجله‌های بازرگانی (تجاری)
 • گام هشتم: استخدام کارورز ها

خرید گزارش تحقیقات بازار

خرید گزارش‌های تحقیقات بازار آماده توسط شرکت‌های دانش بنیان، در صورت تأیید کریدور صادرات از لحاظ محتوی و ارتباط موضوع گزارش با محصول تولیدی شرکت، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

خرید گزارش تحقیقات بازار دانش بنیان

نحوه دریافت حمایت تحقیقات بازار بین‌الملل شرکت دانش بنیان

نحوه دریافت حمایت تحقیقات بازار بین‌الملل دانش بنیان

به منظور دریافت خدمات تهیه گزارشات تحقیقات بازار در یک حوزه جغرافیایی برای محصول خود، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند ضمن اعلام نیاز به دریافت خدمت، تقاضای رسمی خود را جهت دریافت حمایت از تهیه این گزارش به کریدور ارسال نمایند. لازم به ذکر است که پس از معرفی شرکت دانش بنیان به کارگزاران کریدور و بررسی پروپوزال‌های دریافتی از کارگزاران مختلف، فرآیندهای بعدی جهت عقد قراردادهای سه جانبه و ارائه خدمت توسط کریدور اجرایی می‌گردد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.