واگذاری اراضی شهرک های صنعتی

واگذاری اراضی شهرک های صنعتی به شرکت های دانش بنیان

منظور از واگذاری اراضی شهرک های صنعتی، ارائه تخفیف مناسب در پیش قسط خرید اراضی و همچنین تقسیط بیشتر پرداخت مابقی مبلغ می باشد. توضیحات بیشتر را در ارتباط با واگذاری اراضی صنعتی به شرکت های دانش بنیان و شهرک های صنعتی ایران و شرایط و ضوابط این طرح را برای شرکت ها و موسسات دانش بنیان، میتوانید در ادامه مشاهده نمایید.

درصد پرداخت های نقدی برای واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی به  شرکت های دانش بنیان کاهش یافته است.به منظور توسعه ی شرکت های دانش بنیان همچنین تحقق یافتن سیاست های اقتصاد مقاومتی،‌ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امکانات و حمایاتی را برای شرکت ها و موسسه های دانش بنیان ایجاد میکند.از جمله آن ها واگذاری شهرک های صنعتی می باشد. شرکت های دانش بنیانی که های تک و صادراتی هستند در اولویت این تسهیلات قرار دارند.

واگذاری اراضی شهرک های صنعتی به شرکت های دانش بنیان

لیست شهرک های صنعتی در ایران

لیست شهرک های صنعتی در ایران

شهرک های صنعتی در تمامی گستره ایران بسیار زیاد بوده و در استان ها و شهرستان های مختلف پراکنده شده اند. جهت مطالعه اسامی شهرک های صنعتی و جانمایی هرچه بهتر کارخانه و کارگاههای تولیدی و همچنین اطلاعات کامل شهرک های صنعتی مجوزدار در استانها و شهرستان ها میتوان از طریق سایت شرکت شهرک های صنعتی ایران اقدام نمود. قوانین مناطق آزاد تجاری بر پارک های علم و فناوری حاکم است به این معنی که شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری از حقوق و عوارض گمرکی معاف بوده و همچنین محصولاتی که در این محل تولید می شوند نیز بنا بر بند ۹ قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان تا ۱۵ سال از مالیات معاف خواهند بود


شرایط دریافت اراضی در شهرک های صنعتی

شرکتی که تصمیم به دریافت اراضی از شهرک های صنعتی را دارد باید دانش بنیان باشد و بنیه مالی جهت بازپرداخت اقساط را داشته باشد. ارائه تسهیلات به صورت کاهش درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری حق بهره‌برداری از اراضی شهرک‌های صنعتی و فناوری (بدون تغییر در مبلغ کل قرارداد) به شرکت شهرکهای صنعتی خواهد بود. میزان کاهش بخش نقدی اول قرارداد بیشتر به مذاکره وابسته است ولی این مقدار در مناطق توسعه یافته حد اقل برابر ۱۰ درصد از کل و در مناطق کمتر توسعه یافته حداقل ۵ درصد از کل خواهد بود. در ادامه برای شرکت ها و موسسات دانش بنیان تعداد اقساط تا تسویه کامل ۱۴ قسط خواهد بود که میباسیت در فاصله های زمانی ۳ ماهه پرداخت گردد که مجموعا ۴۲ ماه می شود. همچنین شرکت های دانش بنیان می توانند ۵ درصد از کل قرارداد و پرداخت نقدی و قسط ها را بخشوده شوند.

شرایط دریافت اراضی در شهرک های صنعتی

مراحل دریافت تسهیلات واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی

مراحل دریافت تسهیلات واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی

شرکت دانش بنیانی که قصد دریافت زمین در شهرک های صنعتی را دارد باید در ابتدا به ساختمان اداری شهرک صنعتی مربوطه مراجعه نموده و پس از رایزنی با واحد مربوطه، زمین مورد نظر خود را انتخاب نماید. پس از آن باید با ارائه درخواست کتبی به ریاست آن شهرک صنعتی، به جهت دانش بنیان بودن درخواست تقسیط و تخفیف نماید.

نماینده شهرک صنعتی مربوطه پس از استعلام گرفتن از معاونت علمی ریاست جمهوری، تخفیف ها و تقسیط ها را انجام خواهد داد.


مراحل تخصیص زمین در شهرک های صنعتی

 • مراجعه به شرکت شهرک های صنعتی استان و دریافت اطلاعات مربوط به شهرکهای صنعتی استان از واحد برنامه ریزی و امور تولیدی
 • ارائه جواز تاسیس صادره از وزارت صنایع و معادن و یا یکی از سازمانهای ذیربط و همچنین ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت پایان خدمت برای اشخاص حقیقی و برای اشخاص حقوقی، کپی اساسنامه شرکت، آگهی تاسیس شرکت، آگهی ثبت شرکت و کپی شناسنامه اعضای هئیت مدیره شرکت
 • تکمیل فرم درخواست زمین توسط متقاضی
 • بررسی استقرار و مسائل زیست محیطی (توسط شرکت شهرک های صنعتی استان)
 • انتخاب شهرک صنعتی و انتخاب قطعه
 • انعقاد قرارداد حق انتفاع از تاسیسات شهرک صنعتی
 • تحویل زمین به مجری طرح یا نماینده ایشان
 • ارائه نقشه های ساختمانی توسط مجری طرح به شهرک های صنعتی استان
 • دریافت پروانه ساختمان از شرکت شهرک های صنعتی استان
 • شروع عملیات اجرائی ساخت و ساز واحد صنعتی
 • دریافت پایان کار (بصورت رایگان) از شرکت شهرک های صنعتی استان
۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.