نمایشگاه‌های بین المللی خارجی

حضور محصولات دانش بنیان در نمایشگاه‌ های بین‌المللی

در راستای حمایت از ورود محصولات دانش بنیان به بازارهای صادراتی جدید، بخشی از هزینه‌های حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی توسط معاونت علمی پرداخت می‌گردد. این حمایت در راستای معرفی توانمندی‌های شرکت‌ها و به منظور توسعه بازار صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان، گسترش سهم بازار کالاها و خدمات صادراتی کشور در حوزه‌های با فناوری بالا و زمینه‌سازی برای ورود مناسب شرکت‌های دانش بنیان در بازارهای بین‌المللی تدوین شده است.

حضور محصولات دانش بنیان در نمایشگاه‌ های بین‌المللی

 شرایط استفاده از حمایت حضور در نمایشگاه بین المللی

شرایط استفاده از حمایت حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

حمایت‌های موضوع این دستورالعمل به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که:

 • مجوزهای بین‌المللی سیستمی (مانندISO, GMP و غیره) و مجوزها و تائیدیه‌های بین‌المللی محصول (مانند CE و CoC و غیره) را دریافت نموده باشند.
 • مجوزات لازم را اخذ نموده باشند (مثل مجوز وزارت بهداشت در حوزه دارو، لوازم پزشکی و غیره)
 • محصول در بازار داخل عرضه شده باشد.
 • حضور در نمایشگاه در چهارچوب برنامه صادراتی شرکت باشد.
 • زیرساخت‌های اولیه جهت ورود به بازار بین‌المللی مانند وب‌سایت، بروشور و کاتالوگ به زبان بازار هدف و … را دارا باشد.
 • در صورت حضور کریدور بصورت پاویون، انتخاب شرکت‌ها با توجه به اولویت و شرایط نمایشگاه بر اساس توانمندی شرکت‌ها صورت می‌پذیرد.
 • شرکت‌ موظف است نسبت به تزئین و آراستن غرفه/ بخش خود به نحو شایسته اقدام نموده و در این راستا از حداکثر امکانات خود استفاده نماید.

مبلغ حمایت حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

درصد هزینه اجاره، ساخت غرفه و حمل و نقل کالای نمایشگاهی در هر سال تا سقف 100 میلیون ریال بصورت بلاعوض و یا 100% کل هزینه‌ها که مورد تأیید کریدور قرار گرفته است بصورت تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. تشخیص تخصیص اعتبار بصورت بلاعوض یا تسهیلات بر عهده کریدور می‌باشد.

در نمایشگاه‌هایی که کریدور در قالب پاویون ملی هماهنگی آنرا انجام می‌دهد، جزییات میزان حمایت بر مبنای برنامه نمایشگاه اعلام خواهد شد.

سقف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دارای صادرات بالاتر از 10 میلیارد ریال در سال، با ارائه مستندات و مدارک رسمی مانند برگ سبز گمرکی و سایر مستندات مبنی بر صادرات، 300 میلیون ریال در سال می‌باشد.

در صورتی که کریدور در نمایشگاهی به عنوان پاویون ایران حضور داشته باشد، حمایت از شرکت‌هایی که خواهان حضور در نمایشگاه خارج از پاویون ایران هستند، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

شرکتی که بیش از دو بار قصد حضور در یک نمایشگاه خارجی مشخص (که توسط کریدور برنامه‌ریزی می‌شود) را دارد، میزان حمایت‌ها برای بار دو به 30% و برای دفعات بعدی به میزان 20% از هزینه‌ها تا سقف 100 میلیون ریال محاسبه خواهد شد.

شرکت‌هایی که به تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌های منعقد شده در نمایشگاه‌های خارجی تا پیش از برگزاری نمایشگاه سال بعد عمل نموده که منجر به صادرات کالا/خدمات شود، برای حضور در نمایشگاه خارجی بعدی، مشمول 20% حمایت بیشتر، نسبت به سقف دستورالعمل خواهند بود.


گردش کار حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

شرکت دانش بنیان متقاضی می‌بایست حداقل 4 ماه پیش از برگزاری نمایشگاه خارجی درخواست مکتوب خود را مبنی بر حضور در نمایشگاه‌به‌همراه خلاصه‌ای از اهمیت و سوابق نمایشگاه به کریدور ارسال نماید.
در صورت تائید کریدور مبنی بر حمایت از شرکت، میزان حمایت‌ها پس از حضور متقاضی در نمایشگاه، بازگشت و ارائه مستندات و مدارک زیر و بررسی توسط کریدور، پرداخت خواهد شد.

 • بلیط هواپیما یا کارت پرواز
 • گواهی حضور در نمایشگاه
 • اسناد مالی مبنی بر پرداخت وجوه
 • ارائه گزارش تفصیلی نمایشگاه حداکثر یک ماه پس از اتمام نمایشگاه
 • تکمیل فرم اطلاعات و آمار صادراتی شرکت‌ها
گردش کار حضور در نمایشگاه بین المللی

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.

برچسب ها :

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.