نمایشگاه‌های بین المللی خارجی

حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی

حضور محصولات دانش بنیان در نمایشگاه‌ های بین‌المللی

در راستای ایجاد مشوق های صادراتی و توسعه شرکت ها و موسسات دانش بنیان، پرداخت بخشی از هزینه های حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی به وسیله معاونت علمی و فناوری انجام می شود. این حمایت ها در راستای معرفی توانمندی های  شرکت های دانش بنیان در راستای گسترش صادرات محصولات این شرکت هاست. تلاش برای زمینه سازی و در دست گرفتن سهم بیشتری از محصولات دانش بنیان از دیگر اهداف این گونه حمایت ها به شمار می رود.

شرایط استفاده از حمایت حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

از جمله مهم ترین شروطی که باید یک شرکت دانش بنیان داشته باشد تا امکان حضور و بهره مندی از حمایت های مالی نیز برخوردار شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مجوزهای بین‌المللی سیستمی (مانندISO, GMP و غیره) و مجوزها و تائیدیه‌های بین‌المللی محصول (مانند CE و CoC و غیره).
 • مجوز های مورد نیاز در حوزه کاری خود را کسب کرده باشد. (مانند مجوز وزارت بهداشت در حوزه دارو، لوازم پزشکی و غیره)
 • عرضه محصول در بازار
 • سابقه حضور در نمایشگاه ها با رویکرد صادراتی
 • پیش بینی و طراحی زیر ساخت های اولیه تبلیغاتی مانند بروشور، کاتالوگ و… .
 • در صورتی که سابقه حضور در کریدور به صورت پاویون داشته باشند، انتخاب شرکت‌ها با توجه به اولویت و شرایط نمایشگاه بر اساس توانمندی شرکت‌ها صورت می‌پذیرد.
 • آراستگی و تزیین غرفه در جایگاه یک شرکت های تک با استفاده از حمایت های مالی و سخت افزاری.
حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی

پرداختی های حمایتی حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

پرداختی های حمایتی در دو حالت مجزا ارایه می شود. این پرداختی ها شامل هزینه های اجرا، ساخت غرفه، حمل و نقل کالای نمایشگاهی می شود. در حالت اول تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال بلاعوض می شود به شرکت دانش بنیان تخصیص می یابد. در حالت دوم، صد در صد کل هزینه ها که مورد تایید کریدور قرار گرفته است، به صورت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود. نکته مهم در این قسمت، بررسی و تشخیص نوع ارایه پرداختی های حمایتی به شرکت های متقاضی است.

در نمایشگاه های که کریدور در قالب پاویون ملی هماهنگی و اجرای آن را بر عهده دارد، جزییات میزان حمایت از قبل اعلام می شود. بنا به آیین نامه، شرکت های دانش بنیان  با صادرات بیش از ۱۰ میلیارد ریال در سال، با ارائه مستندات و مدارک رسمی مانند برگ سبز گمرکی و سایر مستندات مبنی بر صادرات، می توانند از  ۳۰۰ میلیون ریال معادل ۳۰ میلیون تومان پرداختی تسهیلات بهره مند شوند.

 

حمایت از شرکت هایی که خارج از پاویون هستند و در خواهان حضور در نمایشگاه هستند، امکان پذیر نیست. همچنین شرکت هایی که بیش از دو بار در نمایشگاه های خارجی حضور دارند، میزان حمایت ها برای بار دوم ۳۰ درصد و برای دفعه بعد آن به میزان ۲۰ درصد از هرینه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال محاسبه خواهد شد. شرکت هایی که توانسته باشند با بهره مندی از این فرصت، موفق به گرفتن سفارش و عقد تفاهم نامه ها  در نمایشگاه های خارجی شوند، برای حضور در نمایشگاه بعدی، مشمول ۲۰ درصد حمایت بیشتر با توجه به سقف پرداخت معین شده در دستورالعمل خواهند شد.

شرکت در نمایشگاه های بین المللی دانش بنیان

گردش کار حضور دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

شرکت های دانش بنیان می بایست حداقل ۴ ماه قبل از زمان برگزاری، درخواست کتبی خود را مبنی بر حضور در نمایشگاه ثبت نمایند. در این درخواست علاوه بر معرفی شرکت و محصولات، خلاصه ای از اهمیت و سوابق نمایشگاهی خود را به کریدور ارسال نمایند. در صورت تایید کریدور، میزان حمایت ها پس از حضور شرکت ها در نمایشگاه و بازگشت از مقصد صورت می گیرد. این شرکت ها با ارایه مستندات به کریدور و  بررسی اعضای کریدور درباره صحت اسناد ارایه شده، هزینه های حمایتی و پرداختی خود را دریافت می نمایند.

 • بلیط هواپیما یا کارت پرواز
 • گواهی حضور در نمایشگاه
 • اسناد مالی مبنی بر پرداخت وجوه
 • ارائه گزارش تفصیلی نمایشگاه حداکثر یک ماه پس از اتمام نمایشگاه
 • تکمیل فرم اطلاعات و آمار صادراتی شرکت‌ها
لطفا امتیاز خود را وارد کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.