مرکز رشد فناوری نخبگان

درباره ما

مرکز رشد فناوری نخبگان

این مرکز که در پارک فناوری پردیس واقع شده است، با ایجاد بستری مناسب جهت تجاری‌سازی نتایج تحقیقات، ایجاد زمینه کارآفرینی و نوآوری، رونق اقتصاد منطقه، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و تولید و توسعه محصولات پیشرفته قابل عرضه به بازار و … به تیم‌ها و گروه‌های کاری متخصص و فعال صاحب ایده‌های برتر کمک می‌نماید.
footerlogo

تیم مرکز رشد فناوری نخبگان

شرکت‌های کوچک و متوسط فناور با تکنولوژی پیشرفته، نقش بسیار موثری در رونق اقتصادی، توسعه فناوری و به تبع آن کارآفرینی دارند. توسعه این شرکتها در گرو ایجاد زیرساخت‌های لازم برای کاهش خطرپذیری آنها در دوران شروع فعالیت خود می‌باشد.
یکی از این زیرساختها، مراکز رشد واحدهای فناوری یا انکوباتورها هستند. مرکز رشد واحدهای فناوری برای کارآفرینان و واحدهای کوچک و نوپا که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده‌های قابل تجاری شدن هستند، مشاوره‌های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای آنها ارائه داده و آنها را برای حضور مستقل و مؤثر در صحنه فناوری آماده می‌کند.

اما نکته مهم‌تر از ایده و طرح جذاب و خلاقانه و نوآور، وجود یک تیم کاری منسجم و هماهنگ و کامل جهت اجرای صحیح ایده می‌باشد.

واحدهای فناوری نوپا طی دوره حضور در مرکز رشد، با استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی، به منظور دستیابی به دانش فنی و آمادگی برای تولید محصول یا خدمات، تلاش خواهند کرد. در این دوره، مرکز رشد علاوه بر ارائه امکانات وخدمات پشتیبانی، هدایت و نظارت بر روند پیشرفت این واحدهای فناوری را نیز به عهده خواهد داشت.

ارائه خدمات تخصصی، امکانات فضا و استقرار، وجود شبکه گسترده همکاران (خصوصی و دولتی)، بخشی از مزایای ویژه این مرکز می‌باشد.

تیم مرکز رشد فناوری نخبگان

سید علی هزاوه:
مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان

احمد دیبایی:
کارشناس ارزیابی و نظارت مرکز

داود ابراهیمی:
کارشناس جذب و پذیرش مرکز

محمدفاضل عراقی:
کارشناس مرکز شتابدهی نوآوری

محمد امین درویش متولی:
کارشناس مرکز رشد فناوری نخبگان

شرکت‌های عضو مرکز

شرکت‌های دوره رشد
تیم‌های دوره پیش رشد

سؤالات متداول

۱- مخاطبین مرکز رشد چه کسانی هستند؟

تیم‌ها و یا شرکتهای نوپایی که طرحشان از مرحله تحقیقات اولیه و فاز پژوهش عبور کرده است و از طرفی هنوز موفق به تجاری سازی محصول خود نشده‌اند. این تیم‌ها یا شرکتها با توجه به حوزه تخصصی طرح و ایده‌ای که دارند، ممکن است در مراحل متفاوتی باشند. به عنوان مثال تست‌های آزمایشگاهی، ساخت نمونه اولیه، مطالعات بازار، و …

۲-ملاک‌های ارزیابی طرح‌ها و تیم‌ها برای ورود به مرکز رشد چیست؟

تیم کاری: تیم متخصص، هماهنگ، متمرکز بر روی طرح، وجود مهارتهای کارآفرینی، مهارت‌های مدیریتی و تجاری، و…
سطح فناوری طرح: از نظر کارشناسان تخصصی و داوران می‌بایست امتیاز لازم را کسب نمایند که نشان دهنده سطح بالای فناوری می‌باشد.
پتانسیل بازار آینده طرح: از نظر کارشناسان با تجربه در حوزه‌های تجاری و سرمایه گذاری، بتوان آینده مطلوب و با حاشیه سود جذاب برای طرح متصور شد.

۳- مدت زمان حضور در مرکز رشد چقدر می‌باشد؟
با توجه به میزان پیشرفت طرح‌ها تا رسیدن به مرحله تجاری سازی، مدت زمان حضور در مرکز و استفاده از مزایای آن متفاوت می‌باشد

(مجموع دوره پیش رشد و دوره رشد: از یک تا ۳ سال)

تیم‌ها و شرکت‌ها در صورت پذیرش در مرکز وارد مرحله پیش رشد می‌شوند تا زمان کافی برای دست یابی به شاخص‌های اولیه را داشته باشند. از این ملاک‌ها و شرایط برای ورود به دوره رشد می‌توان به ثبت شرکت و ایجاد شخصیت حقوقی، تهیه نقشه راه، تکمیل تیم کاری و … اشاره نمود.

info@techelite.ir

01-1920x6001

خدمات مرکز

خدمات کسب و کار

از خدمات تخصصی کسب‌وکار مرکز رشد فناوری نخبگان می‌توان به موارد منیتورینگ و راهبری، نظارت، خدمات مشاوره‌ای و آموزشی و خدمات پشیبانی فنی اشاره کرد.
منتورینگ و راهبری: بهره‌مندی از تجربه کارآفرینان متخصص به منظور راهبری برای به ثمر رساندن اهداف با رویکرد تجاری‌سازی
نظارت: نظارت دقیق و عارضه یابی شرکت‌ها و ارائه راهکار برای رفع آن و نظارت بر نحوه عملکرد شرکت برای دستیابی به اهداف تدوین شده
خدمات مشاوره‌ای و آموزشی: مشاوره‌های مدیریتی، مالی و بازرگانی، خدمات حسابداری و حقوقی، برگزاری سمینار و یا کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز برای شرکتهای تازه تأسیس
خدمات پشتیبانی فنی: ارائه خدمات فنی و مهندسی، استفاده از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی

خدمات پشتیبانی

این مرکز مفتخر است با ارائه خدمات پشتیبانی عمومی، اطلاع‌رسانی و همچنین خدمات مالی و اعتباری، کمکٰ رسان عرصه فناوری کشور باشد.
خدمات پشتیبانی عمومی: خدمات اجاره فضا، دسترسی به تلفن و دورنگار، میز و صندلی، کارپردازی و خدمات دبیرخانه‌ای، امکان استفاده از اتاق‌های جلسات و کنفرانس، تجهیزات سمعی و بصری و دستگاه‌های فتوکپی و تکثیر
خدمات اطلاع‌رسانی: دسترسی به اینترنت، کتابخانه و مراکز اطلاع‌رسانی و نرم‌افزارهای رایانه‌ای
خدمات مالی و اعتباری: امکان استفاده از اعتبار خدماتی و تحقیقاتی، کمک به دسترسی به منابع مالی و جذب سرمایه‌گذاران، تسهیل در جذب طرحها و پروژه‌های تحقیقاتی

111131-e1470666281686

عضویت

مزایای استقرار در مرکز

در صورت استقرار در مرکز رشد، می‌توان از حمایت‌های مالی و علمی، بهره‌مندی از خدمات اداری و انواع معافیت‌ها بهره‌مند شد. در ادامه تعدادی از این مزایا برشمرده شده‌اند:
هم‌افزایی: قرار گرفتن محققین در یک فضای توسعه فناوری با امکان تبادل افکار مستمر با دیگر محققین و مؤسسات فناوری از جمله عوامل مؤثر در هم افزایی می‌باشد.

حمایت مالی:
بهره‌مندی از اعتبار خدماتی جهت پرداخت بخشی از هزینه‌های اسکان، خرید تجهیزات و استفاده از خدمات پشتیبانی (در صورت تصویب در شورای مرکز رشد و مطابق آیین نامه مربوطه)
بهره‌مندی از اعتبار فن‌آوری (در صورت تصویب برنامه کاری و به شرط تصویب شورای مرکز رشد و مطابق آیین‌نامه مربوطه)
تسهیل در بهره مندی از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی (با تسریع در فرآیند دانش بنیان شدن شرکت‌ها)
حضور در پارک و بهره‌مندی از:
پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
تعامل نزدیک با مهمترین دانشگاه‌های ایران و امکان ارتباط با شبکه وسیع همکاران داخلی و خارجی پارک شامل بیش از ۴۰ مرکز علمی، پژوهشی، تجاری، بازرگانی و فناوری.
مزایا و معافیتهای قانونی موجود در ماده ۹ قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان:
معافیت مالیاتی برای واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک و مرکز رشد شامل معافیت عملکرد سالیانه، معافیت قراردادها و معافیت حقوق پرسنل
معافیت از کلیه عوارض معمول کشور
وجود قانون کار ویژه جهت اشتغال نیروی انسانی در پارک.
بهره مندی از مزایای قانونی سرمایه گذاری خارجی و تبادلات مالی همانند مناطق آزاد در پارک.
بهره‌مندی از خدمات اداری، اطلاع‌رسانی، پشتیبانی فنی
بهره‌مندی از خدمات مشاوره‌ای و آموزشی و سایر خدمات تخصصی مرکز خدمات تخصصی و فن بازار ملی ایران
بهره مندی از خدمات منتورینگ و راهبری که توسط شبکه کارآفرینان متخصص و با تجربه ایجاد شده است.

فرآیند جذب و پذیرش مرکز رشد

سایر مزایای عضویت در این مرکز

قرار داشتن در یک مجتمع تحقیقاتی و فناوری شناخته‌شده در عرصه بین‌المللی و استفاده ازمزایای همجواری واحدهای فناور جهت توسعه بازار خارجی و تولید فناوری‌های جدید.
پیدا کردن یک وجهه بین‌المللی و اعتباری جدید در قالب حضور در پارک فناوری جهت توسعه بازار.
صرفه‌جویی اقتصادی و کاستن از هزینه‌های شرکت از قبیل زمین، ساختمان، دسترسی به اینترنت پر سرعت، غذاخوری، کتابخانه، سالن کنفرانس و اتاق جلسه با کیفیت بالا و …
شرایط سرمایه‌گذاری و سرمایه پذیری مطلوب
امکان استفاده از خدمات تخصصی پارک ازجمله: مرکز خدمات تخصصی فناوری، حمایت‌های صادراتی، مشاوره ثبت اختراع، امکان‌سنجی و ارزش‌گذاری طرح‌ها، خدمات آموزشی، معرفی و داد و ستد فناوری از طریق فن‌بازار ملی ایران و نشست‌های تبادل فناوری، حضور در نمایشگاه دائمی فناوری‌های کشور، استفاده از شبکه خدمات آزمایشگاهی پارک، بهره‌برداری از خدمات تأمین مالی و سرمایه‌گذاری و ….
شرایط آب و هوایی و اقلیمی خوب، نزدیکی به مناطق صنعتی کمرد و خرمدشت و قرار داشتن در مجموعه شهرجدید پردیس و امکان استفاده از خدمات شهری آن و همچنین شهرهای مجاور برای سکونت پرسنل.

نزدیکی به بیش از ده دانشگاه معتبر کشور و امکان دسترسی به نیروی متخصص فراوان.
امکان فراهم کردن خدمات رفاهی بیشتر برای کارکنان مخصوصاً متخصصین شرکت که درگیر فعالیتهای فکری بوده و نیاز به فضاهای با آرامش، پرنشاط و مناسب هستند. از قبیل فضاهای ورزشی، فضاهای استراحت، تفریح و …
ارتباطات رو در رو بین متخصصین شرکتهای مختلف از طریق نزدیکی فیزیکی ساختمان شرکتها با هم، نشست‌های رسمی و غیر رسمی گوناگون، فضاهای رستورانها، ورزشی، سمینارها و … در پارک فناوری.
امکان استفاده از سمینارها و کارگاههای آموزشی که در محل پارک برگزار می‌شود.
ساخت ساختمانی که فضاهای آن بر اساس نیاز شرکت تعریف شده باشد و به لحاظ پرستیژ با فعالیت تکنولوژیکی شرکت هماهنگ باشد. (عمدتاً در دید مشتریان داخلی یا خارجی شرکت‌ها)
امکان استفاده از آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی خاص یا امکان استفاده از تجهیزات وآزمایشگاه‌های شرکت‌های همجوار.
امکان مشارکت و همکاری در پروژه‌های بزرگ با شرکتهای مختلف همکار در پارک و انکوباتور
تعامل با تیم مدیریتی و اجرایی مصمم و معتقد به اجرای پروژه و کمک به رشد شرکتهای عضو مرکز.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.